Kiralık Arsa İçin Bitcoin Cinayetinin Arkasındaki Hanıma On Yıl Hapse Mahkûm Edildi

ABD Hakkaniyet Bakanlığı, Pazartesi günü, Mississippi Pelahatchie’den Jessica Leeann Sledge’in Bitcoin kullanarak bir darkweb internet sayfası vasıtasıyla bir suikastçı kiralamaya çalmış olduğu iddiasıyla on yıl hapis cezasına çarptırıldığını duyurdu.

ABD Birleşik Devletleri Avukatı Darren J. LaMarca ve FBI’dan Jackson’dan Görevli Hususi Gizmen Jermicha Fomby’ye bakılırsa, Sledge, “eyaletler arası tecim tesislerini kiralık bir katliam için kullanmaktan” yasal azami 120 ay hapis cezasına çarptırıldı. Saha Ofisi.

Hakkaniyet Bakanlığı’nın dosyasında, Sledge’in Eylül 2021 ile Kasım 2021 içinde çevrimiçi olarak bir suikastçıyla kontakt kurmaya çalmış olduğu ve geçen senenin 4, 9 ve 10 Ekim tarihlerinde Whatsapp kullanarak toplam 10.000 ABD Doları tutarında Bitcoin ödemesi gönderilmiş olduğu belirtiliyor.

Sledge’den habersiz, temas halinde olduğu “tetikçi”, 1 Kasım 2021’de Brandon, Mississippi’de Sledge ile tanışan ve tutuklandığı ve kiralık katliam planındaki rolünü kabul etmiş olduğu bir federal ajandı.

On yıl hapis cezasına ek olarak, Sledge 1.000 dolar para cezasına çarptırıldı ve hapis cezasının tamamlanmasının arkasından denetimli serbestlik için üç yıl geçirecek.

Sledge’in Ekim 2021’deki ödemeleri, Bitcoin’in 54.771 dolar civarında fiyatlandırıldığı sırada yapılmış oldu. Bu Bahar kripto çöküşüyle, eğer kolluk kuvvetleri onu elinde tutarsa, BTC bugün ortalama 5.800 dolar değerinde olacaktı.

Bitcoin’in suçta kullanımı, düzenleyicilerin kripto para birimleri yasağını haklı çıkarmak için kullandığı bir sopa olmaya devam ediyor. Geçen yıl, Tennessee’den Nelson Replogle’ın, kiralık katliam internet sayfasında bulmuş olduğu bir tetikçiye, karısını Coinbase cüzdanından Bitcoin kullanarak öldürmesi için para ödediği iddia edildi.

FBI dosyasına bakılırsa Replogle, katil olacak Bitcoin’e, karısının otomobilinin bir tanımını ve evcil hayvanlarını veterinere götüreceği zamanı gönderdi.

FBI, işlem ayrıntılarını Coinbase’den ve Replogle’ın transferler esnasında bağlanmak için kullandığı web adresinden aldı. Ajans, bu bilgiyi kullanarak web sağlayıcısı AT & T’ye, bağlantının Replogle’ın evinden geldiğini doğrulayan bir mahkeme celbi yayınladı.

O sırada hakkında tutuklama sonucu çıktı. Replogle’ın karısı yara almadan kurtuldu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir