‘Kod Savaşına Hoş Geldiniz’: Kripto Twitter, İddia Edilen Tornado Nakit Devinin Tutuklanmasına Tepki Verdi

Bugünün Hollanda Kabahat Ajansı’nın (FIOD) “şüpheli” bir Tornado Cash geliştiricisini tutukladığına dair haberler, kripto topluluğu ve gizlilik savunucuları hareketi yalnız kod yazanlara cenk ilanı olarak nitelendirerek toplumsal medyada dalgalanıyor.

“Kelime sıkıntısı yaşıyorum. nefesim daraldı. Onu kod yazdığı için gözaltına aldılar. Kod yazma. Projelerin merkezi olmayan özerk organizasyonları (DAO) yönetmesine destek olan açık kaynaklı bir yazılım projesi olan Aragon’un kurucu ortağı Luis Cuende, geleneksel milletler olarak adlandırılan bu terör örgütlerinin dağıtılması icap ettiğini yazdı.

Kelimelerim noksan.
nefesim daraldı.
Onu kod yazdığı için gözaltına aldılar. Kod yazma.

Geleneksel milletler denilen bu terör örgütleri tasfiye edilmelidir. https://t.co/paRA5WkEQX

— Luis Cuende ☁️🇺🇳 (@licuende) 12 Ağustos 2022

Kimlik çözümleri üstünde çalışan Daniel Buchner, bir geliştiricinin fena erkek oyuncular tarafınca kullanıldığı iddia edilen bir projenin parçası olduğundan tutuklanmasının “Ethereum’u aştığını ve herhangi bir merkezi olmayan sistem için geçerli bulunduğunu” ekledi.

“Bu, insan haklarına açık bir hücum ve açık kaynaklı yazılım geliştiricileri üstünde caydırıcı bir tesir yaratıyor. Buchner, insan hakları ihlalleri gerçekleştiren otoriterlerin lüzumlu olan her yolla püskürtülmelidir” dedi.

Bu, Ethereum’u aşar ve herhangi bir merkezi olmayan sistem için geçerlidir – bu, insan haklarına açık bir saldırıdır ve açık kaynaklı yazılım geliştiricileri üstünde caydırıcı bir tesir yaratır. İnsan hakları ihlalleri icra eden otoriterler, lüzumlu olan her yolla püskürtülmelidir. https://t.co/5XgH5aaqdt

— Daniel Ƀrrr (@csuwildcat) 12 Ağustos 2022

Önde gelen bir Twitter kişiliği ve “UpOnly” podcast’inin ortak sunucusu olan Cobie, “Kod savaşına hoş geldiniz” dedi.

Blockchain analitik şirketi Elliptic’in baş bilimcisi Tom Robinson, benzer bir görüşü paylaştı ve bir Tornado Cash geliştiricisinin tutuklanmasıyla “merkezi olmayan finansal protokoller ve kanun yaptırımı arasındaki uyumsuzluğun ortaya çıkmaya başladığını” söylemiş oldu.

“Diğerlerinin sordurulmuş olduğu benzer biçimde – bu, Kod Savaşının başlangıcı mı?” Robinson’a sordu.

Merkezi olmayan finansal protokoller ve kanun yaptırımı arasındaki uyumsuzluk ortaya çıkmaya başladığında bir başka büyük an: Amsterdam’da şüpheli bir Tornado Cash geliştiricisi tutuklandı.
Diğerlerinin de sordurulmuş olduğu benzer biçimde – bu, Code on War’ın başlangıcı mı?https://t.co/40Wr85jk3H

— Tom Robinson (@tomrobin) 12 Ağustos 2022

Bazı uzun süredir Bitcoin maksimalistleri de popüler bir podcast’in sunucusu Stephan Livera ile Tornado etrafındaki gelişimleri “haberlerle ilgili” olarak nitelendirerek münakaşaya katıldı.

“Yol inşaatçılarının ‘suçlular onları kullandığı için mi tutuklandığını hayal edin?’ Ya da ev perdesi montajcıları? Livera, mahremiyet istemek bir kabahat olarak görülmemelidir” diye yazdı.

Hollandalı FIOD tarafınca tutuklanan Tornado Cash geliştiricisi haberlerle ilgili.

Yol inşaatçılarının “suçlular kullandığı için” tutuklandığını hayal edin? Ya da ev perdesi montajcıları?

Mahremiyet istemek kabahat olarak görülmemelidir.

— Stephan Livera (@stephanlivera) 12 Ağustos 2022

Tornado Cash yaptırımlarının yasal neticeleri

Oldukca sayıda işlemi bir araya biriktirerek ve bu tarz şeyleri halka açık blok zincirinde izlenmelerini önlemek için karışmasını sağlayarak Ethereum işlemlerinin kökenini gizleyen Tornado Cash, Pazartesi günü ABD Gömü Bakanlığı tarafınca onaylandı. hizmet.

Blockchain Derneği’nde bir avukat ve siyaset başkanı olan Jake Chervinsky, hükümetin hareketine ağırlık verdi ve tüm haftayı Tornado Cash’e uygulanan baskıyı araştırarak geçirdiğini ve “hemen hemen tatminkar bir gerekçe duymadığını” söylemiş oldu.

“Ana argüman ‘suçlular bunu oldukca kullandı’. Tamam, fakat yasalara saygılı vatandaşların yapmış olduğu her şeyi kullanıyorlar. Hat nerede? Bu eğim ne kadar ıslak? Belirsizlik bir geri adım” diye yanıtladı kripto araştırmacısı Noah Ruderman ve her şeyin muhtemelen nezaret sorunlarıyla ilgili bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Ruderman, “Gözeti bozmada ‘oldukca iyi’ olursanız, dış politikadan ve ulusal güvenlik çıkarlarından bunu kapatmak için iç baskı gelecektir” dedi.

Benim tahminim ve bu yasal bir argüman değil, bunun nezaretle ilgili olduğu. Nezarete bozmada “oldukca iyi” olursanız, onu kapatmak için dış siyaset ve ulusal güvenlik çıkarlarından iç baskı gelecektir.

— Noah Ruderman (@devilscompiler) 11 Ağustos 2022

“Yazılım yazmak için kriptografları tutuklamak, batı için güvenilirliğin sonu. fena hareket. Daha fena zamanlama. Saf,” diye yazdı dolandırıcılık önleme ve uyumluluk altyapısı sağlayıcısı Sardine strateji başkanı Simon Taylor.

Bundan sonrasını ise yalnız süre gösterecek.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir