Kurultay, ‘arkasında oldukca fazla para ve güce haiz’ olduğundan kriptoyu yasaklamak istemiyor

LA Times’ın 4 Eylül tarihindeki haberine bakılırsa, ABD Kurultay Üyesi Brad Sherman, kripto para biriminin oldukca büyüdüğünü ve kısa sürede yasaklanma olasılığının düşük bulunduğunu söylemiş oldu.

Sherman, kripto para birimlerinin sesli bir eleştirmeni oldu ve hızla gelişen teknolojinin ABD ulusal güvenliği için bir tehdit oluşturduğuna inanıyor. Sherman, LA Times’a şunları söylemiş oldu:

“Alacağımızı sanmıyorum [to a ban] kısa sürede. Lobicilik için para ve kampanya katkıları için para işe yarıyor, yoksa insanoğlu bunu yapmazdı ve bu yüzden kriptoyu yasaklamadık.”

Şunları ekledi:

“[Congress] Başta mühim bulunduğunu anlamadığımız için yasaklamadık ve şimdi yasaklamadık şundan dolayı arkasında oldukca fazla para ve güç var.”

The Times’a bakılırsa, kripto endüstrisini ABD ekonomisi, doların egemenliği ve ulusal güvenlik için “sistemik bir tehdit” olarak algılıyor. Sherman ek olarak Tornado Cash şeklinde protokoller hakkında “bilhassa endişeli”.

ABD Kongresi’nin kripto mevzusundaki tutumu

Kurultay şu anda kriptonun iyi mi fena mü olduğu mevzusunda bölünmüş durumda, sadece neredeyse tüm temsilciler yatırımcıları korumak mevzusunda endişeli – bilhassa düzenleme ve mevzuat yöntemiyle.

ABD Hazinesi Tornado Cash’i yasakladıktan sonrasında, Kurultay Üyesi Tom Emmer yaptırımlarla ilgili sıkıntısını dile getirdi. Blockchain ve kripto teknolojilerinin hangi bölümünün yaptırıma doğal olarak bulunduğunu ve Gömü’nin yaptırımların kapsamını netleştirmesini sorguladı.

Öte taraftan Kurultay, bu yıl kriptoya her zamankinden daha çok odaklanıyor. Kurultay, Ocak 2022’den Mart 2022’ye kadar 80 satmaca çıkararak üstün dereceli sayıda kripto ile ilgili faturaya ulaştı.

Faturalar, Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC), dijital varlıkların düzenleyici muamelesine ilişkin kripto netliği, yaptırımlar, fidye yazılımı ve Çin yada Rusya’nın kripto kullanımının tesirleri olmak suretiyle altı değişik kategoriye odaklanıyor.

Düzenleyici sütun üstünde çalışmanın yanı sıra Kurultay, kripto şirketleri üstündeki nezarete de sıkılaştırmaya başladı. Ağustos 2022’de Kurultay, FTX, Kraken, Binance.US, Coinbase ve KuCoin’e kripto sahtekarlığıyla iyi mi savaşım ettikleri hakkında data talep eden mektuplar gönderdi. Kurultay ek olarak, kripto şirketleri hakkında ilk olarak hangi departmanın ilgilenmesi icap ettiğini belirlemeye çalışıyor.

Kripto büyümesi

Kripto tarihinin en soğuk kışı başlamadan ilkin, kripto piyasası 3 trilyon dolarlık hacme ulaşmıştı. Sadece, ayı piyasası vurduktan sonrasında piyasa 2 trilyon dolar düştü. Öte taraftan, önde gelen kripto yöneticileri düşüş mevzusunda endişeli değil.

Ayı piyasasının gerçek kıymet sunmayan projeleri sarsacağını ve gerçek inovasyona ve katma kıymetli hizmetlere yer açacağını savunuyorlar. Bu bununla beraber, karşılığında piyasa kıymetini pompalayacak olan benimsemeyi de artıracaktır.

Boston Consulting Group (BCG), Bitget ve Foresight Ventures tarafınca Temmuz 2022’de gösterilen bir rapora bakılırsa, kripto şu anda benimsenmesinin oldukca erken aşamalarında. Emek verme, kriptonun kalıcı bulunduğunu ve benimsenmedeki gerçek artışın, işletmeler ve haneler ile bütünleştiğinde başlayacağını gösterdi.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir