Kurultay Soruları Coinbase, FTX, Binance, Kripto Dolandırıcılık Crackdown’da Kraken – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Bir Meclis komitesi, dört ABD federal kurumuna ve beş kripto para borsasına, kripto para dolandırıcılığı ve dolandırıcılığıyla savaşım etmek için ne yaptıkları hakkında data isteyen mektuplar gönderdi.

Kurultay Soruları Düzenleyiciler ve Kripto Borsaları

Meclis Nezaret ve Düzeltim Komitesi, kripto ile ilgili dolandırıcılık ve dolandırıcılığı engellemek amacıyla Salı günü dört ABD federal kurumuna ve beş kripto borsasına mektup gönderdi.

Dört ajans, Gömü Bakanlığı, Federal Tecim Komisyonu (FTC), Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’dur (SEC). Beş kripto tecim platformu Coinbase, FTX US, Binance US, Kraken ve Kucoin’dir.

Mektupları imzalayan Rep. Raja Krishnamoorthi (D-IL), mektupların “kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılık ve dolandırıcılıklarla savaşım etmek için attıkları adımlar ve Amerikalıları korumak için ihtiyaç duyulan ek eylemler hakkında data” talep ettiğini söylemiş oldu.

Ekonomik ve Tüketici Politikası Alt Komitesine başkanlık eden Krishnamoorthi şunları söylemiş oldu:

Hızla yükselen fiyatlar ve bir gecede elde edilmiş zenginlikler hem ustalaşmış hem de amatör yatırımcıları kripto para birimlerine çektiğinden, dolandırıcılar bundan para kazanmıştır.

FTC, Haziran ayında 2021’in başından bu yana 46.000’den fazla kişinin dolandırıcılık sebebiyle 1 milyar dolardan fazla kripto kaybettiğini bildirdiğini söylemiş oldu. Düzenleyici, “Bu, bildirilen her dört dolardan biri, öteki ödeme şekillerinden daha çok,” dedi.

Krishnamoorthi, “Birçok durumda şüpheli işlemleri işaretlemek için merkezi bir otoritenin olmaması, işlemlerin geri döndürülemezliği ve birçok tüketicinin ve yatırımcının altta yatan teknolojiye haiz olduğu sınırı olan anlayış, kripto para birimini dolandırıcılar için tercih edilen bir işlem yöntemi haline getiriyor” dedi.

Milletvekili ekledi:

Tüm bu nedenlerden dolayı, kripto para birimleriyle bağlantılı dolandırıcılık ve tüketici istismarının artmasından kaygı duyuyorum.

“Federal düzenlemelere karşın, kripto para borsaları, platformları vesilesiyle işlem meydana getiren tüketicileri korumak için hareket etmelidir. Kurultay üyesi, denetim politikalarını uygulayarak, belirli açıklamaları mecburi kılarak, listeden çıkararak ve öteki güvenlik mekanizmalarını benimseyerek, tüketiciler için daha güvenli ortamlar yaratabilir ve yaratmalıdır” dedi.

Mektuplar, federal kurumlardan ve kripto borsalarından Ocak 2009’dan bugüne 12 Eylül’e kadar olan belgeleri sağlamalarını istiyor.

Bu hikayedeki etiketler

Binance, Coinbase, Kurultay, kripto borsaları, Crypto Fraud, kripto dolandırıcılığı, kripto para borsaları, kripto para dolandırıcılığı, federal düzenleyiciler, ftx, Meclis komitesi, gömü departmanı

Kurultay’nin federal kurumları ve kripto borsalarını kripto para dolandırıcılığı ve dolandırıcılığına karşı önlemleri hakkında sorgulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir