Konser çalışanları, ayı piyasasına karşın hala kriptoya gidiyor

Dijital varlık yönetimi şirketi Bakkt’ın yeni anketi, konser çalışanlarının %50’sinin ödemelerinin bir kısmını kriptoda almakta rahat bulunduğunu, %38’i ise tüm maaşlarını dijital varlıklardan kazanmayı düşünebileceklerini söylemiş oldu.

Bakkt’ın Baş Ürün Sorumlusu Nicolas Cabrera, konser çalışanları içinde kripto cazibesini açıkça gösteren anket neticeleri hakkında yorum yapmış oldu ve şunları söylemiş oldu:

“Bu grup, kriptonun iyi mi kullanılabileceğine dair artan anlayıştan faydalanabilirken, vasıta paylaşım sürücüleri, yiyecek dağıtım sürücüleri ve öteki konser çalışanları kriptoyu yeni nesil para birimi olarak görüyor ve paylarının tutarındaki potansiyel artışa çekiliyorlar.”

Emek verme, Haziran ve Temmuz 2022 süresince ABD’nin dört bir yanından 1.018 işçiye soruldu. Sorular, iştirakçilerin kripto benimsemesini, duygularını ve kripto kanalıyla ödemeler hakkında görüşlerini ortaya çıkarmayı amaçladı.

Kripto tercihi

Maaşlarının bir kısmını kriptoda almaya istekli olacaklarını söyleyen %50 içinde, özgür çalışanlar (yazarlar, geliştiriciler, tasarımcılar vb.) %62 ile en yüksek isteklilik oranına haiz. Bu tarz şeyleri ortak vasıta sürücüleri (%52) ve market alışverişi yapanlar (%55) izlemektedir.

Katılımcılar, maaşın kriptoda ödenen kısmıyla ilgili soruya değişik cevaplar verdi. Konser çalışanlarının %31’i maaşlarının %20 yada daha azının kriptoda ödenmesini tercih edeceklerini söylemiş oldu. %34’ü %20-40 ile problem olamayacağını söylerken, %21’i gelirlerinin %40-60’ını kriptodan almayı tercih edeceklerini söylemiş oldu.

Kripto itirazı

Anket ek olarak iştirakçilerin niçin kripto ödemelerini tercih ettiğini de araştırdı. Iştirakçilerin ortalama yarısı (%49), ayı piyasasının mevcut durumuna karşın, hisse tutarındaki potansiyel artışın kriptoda ödeme almanın en zorlayıcı sebebi bulunduğunu söylemiş oldu.

Öteki %26’sı ise derhal verildiği için kripto ödemelerini tercih ettiklerini söylemiş oldu. Öte taraftan, ortalama on kişiden biri (%11) kriptoyu emeklilik için uzun vadeli bir yatırım planı olarak algıladıklarını söylemiş oldu.

Sayılara gore, konser çalışanlarının yarısından fazlası, gelirlerinin “haiz olmak güzel” değil, yaşam gereksinimlerini karşılamak için kafi bulunduğunu söylemiş oldu. Konser işlerine ilişkin algıları göz önüne alındığında, kriptoda ödeme alma istekleri, konser çalışanları içinde mühim bir benimseme oranına işaret ediyor.

Kripto engelleri

Kripto ödemelerinin önündeki en mühim engel %48 ile eğitimde ortaya çıktı. Iştirakçilerin yalnız %33’ü kripto bilgilerini ortalamanın üstünde yada oldukça yüksek olarak değerlendirirken, ortalama dörtte biri (%26) geleneksel yatırım araçlarına daha aşina olduklarını söylemiş oldu.

Iştirakçilerin %34’ü faturaları hala USD cinsinden ödemek zorunda olduklarını söylediğinde, mühim seviyede yüksek oranlı bir başka engel ortaya çıktı. Başka bir %33 kripto paranın fazlaca değişken bulunduğunu ve maaşlarını düşürme riskini almak istemediğini söylemiş oldu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir