Kore polisi, yargılamada ödenmemiş trafik cezaları için kripto paraya el koydu

Seul civarlarındaki bir Cenup Kore kasabası, polisin suçlu trafik cezaları olan kişilerin borsa hesaplarından kripto para ele geçirmesine müsaade eden bir pilot programı başarıyla yürütüyor.

Kuzeybatı Gyeonggi eyaletinde ortalama 275.000 sözü geçen bir kent olan Gunpo, 2022 senesinde pilot programı yürütmek suretiyle ulusal hükümet tarafınca seçildi. “yada temassız moda.

Program, en azından 2022’nin ilk yarısında, Gunpo polisinin 668.000 ABD Doları tutarındaki trafik cezalarında %88’lik bir tahsilat oranı elde etmesiyle başarıya ulaşmış olmuş benzer biçimde görünüyor ve şehri, yıl sonu.

Bununla beraber, dava, polis tarafınca kriptoya el konulmuş olan bir şahıs tarafınca yalnızca toplamda ortalama 759 doları aşan suçlu para cezaları görmüş oldu, kripto para ele geçirmeleri ise yalnızca kişinin banka hesaplarındaki fonlar aslına bakarsan tüketilmişse alınan bir önlemdi.

İlgili: Do Kwon’un Terra soruşturmasına hazırlanmak için Cenup Kore’de avukat tuttuğu bildirildi

Jungo Ilbo, ilk yarı süresince toplanan para cezalarının, son üç senenin her birinde toplam senelik tahsilatları şimdiden aştığını bildirdi.

Kore kripto piyasası, 2021’de 45,9 milyar dolara büyümüş olduğu için kolluk kuvvetlerinin para cezası alması için kazançlı bir pazar, sadece raporda hangi kripto paranın para cezası ödemek için ele geçirilip satılacağı belirtilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir