Fena Bitcoin Bahisçisi Dave Portnoy, SafeMoon Davasına Öfkeleniyor

Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, SafeMoon yatırımcıları tarafınca dava edildiğini iddia ediyor.

Pazartesi günü Twitter’da gösterilen garip bir videoda web ünlüsü, sabah erkenden kapısını çaldığını ve kendisine bir dava açacağını haber verdiğini söylediği bir insanla yüzleşiyor. Videoda Portnoy adama “Bu bok için kapımı kaç kez çaldın?” diye soruyor.

Ziyaretçinin “10 dakika süresince sabah 8’de kapımı çaldığını” söylemiş oldu. Ek olarak celp belgesinin bir resmini de yayınladı.

“Safemoon’dan milyonuncu kez bir kuruş almadım,” diye yazdı. “Yatırım yapmadan ilkin insanlara bunun bir aldatmaca olabileceğini söyledim.”

Beni sikiyor musun? Bugün sabah 8’de 10 dakika süresince kapımı çalan bu insanla uyandım. Hücum altında olduğumu düşündüm. Hayır, yalnız @safemoon’u şımarttığım için dava edildiğimi söylüyorlar Ben @safemoon’da tüm parasını kaybeden ve bunun için dava oluşturulan tek adamım pic.twitter.com/BNrDHK0GgX

— Dave Portnoy (@stoolpresidente) 8 Ağustos 2022

SafeMoon, işlemleri vergilendiren ve tokenleri sahiplerine tekrardan dağıtan bir kripto para birimidir. Dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafınca oluşturulan blok zinciri Binance Smart Chain üstünde çalışır.

SafeMoon, öteki birçok “alt para” ile beraber geçen yıl popülerdi ve insanoğlu toplumsal medyada pompaladıkça fiyatı terfi etti.

Kendisine “Bitcoin baronu” diyen Portnoy, geçen yıl varlığa 40.000 dolar yatırım yapmış oldu. Hemen sonra buna “favori bok parası” adını verdi.

Sadece yatırımcılar o zamandan beri tokene olan ilgilerini yitirdi: CoinMarketCap’e nazaran, şu anda Ocak ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %88,5 düşüşle 0,0003972 $’dan işlem görüyor.

Portnoy şimdi yatırımcıların parayı pompaladığı için kendisine dava açmak istediğini söylemiş oldu ve Twitter’da şunları yazdı: “Saldırıya uğradığımı düşündüm. Hayır, yalnız bana şilin için dava edildiğimi söylüyor [sic] güvenli ay [sic] Güvenli ayda tüm parasını kaybeden ve bunun için dava oluşturulan tek adam” diye ekledi.

Portnoy ek olarak 2.370.94$ şeklinde görünen SafeMoon bakiyesinin bir resmini de yayınladı: “Asla para çekmedim” dedi.

Decrypt, Barstool Sports’tan davet hakkında daha çok informasyon almaya çalıştı sadece derhal bir cevap alamadı.

Portnoy, zayıf kripto para birimi yatırımları hakkında açık sözlü bir halde komikti. 2020’de fiyatı 11.500 dolar iken 1 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı – sadece birkaç hafta sonrasında fiyatı düştüğünde 25.000 dolar zarara sattı.

“Bitcoin’i becerdim” dedi o sırada.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir