Kraken CEO’su Tornado Nakit Yaptırımlarını Eleştirdi

Mühim Çıkarımlar

Kraken CEO’su Jesse Powell, ABD Hazinesi ve OFAC tarafınca Tornado Cash’e yaptırım uyguladı. Bloomberg TV’de Tornado Cash’in meşru kullanımları bulunduğunu ve kullananların mahremiyet hakları bulunduğunu öne sürdü. Powell, Kraken’in itirazlarına karşın Tornado Cash adresleriyle ilgili işlemleri engelleyeceğini doğruladı.

Bu makaleyi paylaş

Kraken CEO’su Jesse Powell, Tornado Cash madeni para karıştırıcısına bağlı adreslere yönelik son ABD yaptırımlarına itiraz etti.

Kraken Lideri Tornado Cash’i Korumak için çaba sarfediyor

Jesse Powell’ın Tornado Cash’e karşı yaptırımları var.

Powell bugün Bloomberg TV’ye verdiği röportajda bireylerin “finansal mahremiyet hakkına haiz bulunduğunu” savundu ve birçok kişinin Tornado Cash’i meşru nedenlerle kullandığını söylemiş oldu.

Ek olarak, Coin Center’ın Gömü ve OFAC’ı ifade özgürlüğü mevzusunda mahkemeye verme planına atıfta bulunarak, yaptırımın anayasal bir meydan okumaya devam edip etmeyeceğini sorguladı.

Sadece Powell, topluluk tepkisinin abartılı olabileceğine inanıyor. Tornado Cash’in GitHub kodunun kaldırılmasının gereksiz olmasına karşın, bu vakaları açık kaynak projelerine yönelik daha geniş bir saldırının işareti olarak görmediğini söylemiş oldu.

Daha ziyade, yaptırımların TerraUSD’nin çöküşüne “acil bir tepki” ve “telaşlı bir tepki” bulunduğunu öne sürerek, düzenleyicilerin halkı koruma niyetiyle aşırı tepki verdiğini de sözlerine ekledi.

Powell ek olarak, itirazlarına karşın Kraken’in Tornado Cash adresleriyle ilgili adreslere ve adreslerden meydana getirilen işlemleri engelleyeceğini de doğruladı. Powell, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Tornado ile ilişkili herhangi bir adrese para çekmeyi yasaklayacağız ve muhtemelen bir Tornado adresinden gelen tüm fonları donduracağız” dedi.

Powell’ın geçmişte aşırı düzenlemelere karşı direnişi göz önüne alındığında yaptırımlara karşı çıkması umut ediliyor. Şubat ayında, Kanada hükümetinden kripto borsalarını hedefleyen acil durum önlemleri mevzusunda uyardı. Aynı ay, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov’un talebi üstüne Rus hesaplarını dondurmayı reddetti.

Powell, Tornado Cash’e karşı yaptırımları eleştiren tek kripto lideri değil. Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Circle CEO’su da Jere’yi bir şahıs yada kuruluştan ziyade bir aracı hedefledikleri sebebi öne sürülerek yasakladı.

ABD Hazinesi, ilk olarak 8 Ağustos’ta Tornado Cash adreslerine yaptırım uyguladı. Bir geliştirici, Alexey Pertsev, 12 Ağustos’ta Hollanda’daki Duch makamları tarafınca tutuklandı.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir