Kripto ATM piyasa kıymeti, yeni veri başına 2027 yılına kadar 472 milyon dolara ulaşacak

Pazar araştırması, alanın 2027 yılına kadar yarım milyar dolar değerinde olacağını tahmin ettiğinden, küresel kripto para ATM pazarının önümüzdeki beş yıl içinde süratli bir halde büyümesi umut ediliyor.

Research and Markets, 2022’den 2027’ye kadar sektör için senelik %59’luk bir bileşik gelişme oranı tahmin eden yeni bir rapor yayınladı. Şu anda kripto ATM pazarına 46.4 milyon dolar kıymet veriyor ve bu değerin beş yılda 472 milyon dolara yükselmesini bekliyor. -yıllık vakit dilimi.

Öngörülen büyümenin ana itici güçleri içinde, gelişmekte olan ülkelerde artan havaleler ve fon transferleri, dalgalanan parasal düzenlemeler ve dünya genelinde kripto ATM kurulumlarındaki artış yer ediniyor.

İçgörüler, adreslenebilir pazar hakkında projeksiyonlar oluşturmak için derinlemesine nitel çözümleme ve doğrulanabilir veriler tarafınca yönlendirilir. Birincil araştırma, piyasa katılımcılarını içeren görüşmeler, anketler ve gözlemleri içeriyordu.

İlgili: En büyük AB elektronik perakendecisine kurulmuş bir düzine Bitcoin ATM’si

Rapor ek olarak, değişik ülkelerdeki belirsiz düzenleyici ortamları, eğitim eksikliğini ve kripto para birimlerinin teknik anlayışını içeren gelişme üstündeki kısıtlamaları da inceliyor. Kurulumların ölçeklenebilirliği ile ilgili güvenlik ve gizlilik endişeleri ve teknik zorluklar, büyümenin önündeki engeller olarak tanımlanmaktadır.

Kripto ATM hizmet sağlayıcıları, gelişen pazarlardaki mühim gelişme fırsatlarından ve değişik endüstrilerde kripto para birimlerinin artan kabulünden de yararlanabilir.

ABD, dünyadaki kripto ATM kurulumlarının %88’ini oluşturan kripto para ATM’leri için mühim bir pazar olmaya devam ediyor. Ülke, Temmuz 2022’nin ilk 10 gününde kullanılmak suretiyle hizmete alınan ortalama 641 kripto ATM’sini görmüş oldu. Kanada, ikinci en büyük kripto ATM’sine haiz ve bu da Şimal ABD’yı hizmetin en üretken uygulayıcısı yapıyor.

Kripto para piyasalarındaki genel gerileme, yeni kripto ATM’lerinin piyasaya sürülmesi üstünde etkili oldu ve yeni kurulumların oranı 2022 süresince istikrarlı bir düşüş gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir