Kripto Avukatı Kyle Roche Tether, Binance ve Diğerlerine Karşı Oluşturulan Davalardan Çekildi

Yüksek profilli kripto avukatı Kyle Roche, kripto müşterileriyle olan ilişkilerini içkiler üstünden tartıştığı sızdırılmış videoların yayınlanmasından yalnız birkaç gün sonrasında Binance ve öteki büyük kripto şirketlerine karşı oluşturulan birkaç toplu davadan çekildi.

Roche, kripto alanındaki tüm büyük oyuncular olan Tether, Bitfinex, Tron Foundation, HDR Global Trading (BitMEX olarak etkinlik gösteriyor) ve Binance benzer biçimde şirketlere karşı oluşturulan davalarda avukattı. Yeni mahkeme belgeleri, avukatın bugün birçok davadan çekilmek için dilekçe verdiğini ortaya koyuyor. Başvurulara bakılırsa, uygulama devam edecek olsa da, Roche kendi firmasının toplu dava uygulamasından çekiliyor.

Hareket, kendi kendini ifşa eden internet sayfası Crypto Leaks’in, Roche’un Avalanche blok zincirinin arkasındaki şirket olan Ava Labs ile yakın ilişkisini tartıştığını gösteren videolar yayınlamasının arkasından geldi. Internet sayfası, Roche’un Solana benzer biçimde Avalanche rakiplerine zarar vermesi için para aldığını iddia etti.

Kyle Roche, Pazartesi günü Medium’da, videoların “yasadışı olarak elde edilmiş, doğru bağlamla sunulmayan, yüksek oranda düzenlenmiş video klipler” bulunduğunu ve “öncü soruları kullanarak beni sarhoş etmek ve sonrasında beni sömürmek için kasıtlı bir planın” parçası bulunduğunu yazdı.

Bloomberg Yasası’nın belirttiği benzer biçimde, Roche üç yıl ilkin Boies Schiller firmasının mezunlarıyla beraber kendi şirketi Roche Freedman’ı kurdu. David Boies en iyi 2000 senesinde Gore v. Bush’ta Al Gore’u temsil etmesiyle tanınır ve daha kısa sürede DraftKings, Theranos ve Harvey Weinstein benzer biçimde bir takım tartışmalı müşteriyi temsil etmiştir.

Ayrıca Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Güvenli Gün Sirer, Crypto Leaks iddialarını “apaçık saçmalık” ve “yalan” olarak nitelendirdi ve Kyle Roche ile bir ilişkisi bulunduğunu reddetti. Blockchain projesi Dfinity’ye karşı haksız saldırılar olduğu iddia edildi.

Roche ve hukuk şirketi Roche Freedman, Decrypt’in yorum talebine cevap vermedi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir