Kripto Borç Veren Hodlnaut ‘Nefes Alanı’ Alacaklı Koruması İçin Dosyalar

Bir haftadan uzun bir süre ilkin, sorunlu kripto borç veren Hodlnaut, platformdaki kullanıcı varlıklarını dondurdu. Şimdi, Singapur merkezli şirket yargı yönetimi için başvuruda bulunmuş oldu.

Hodlnaut, kullananların Bitcoin ve Ethereum benzer biçimde kripto para birimleri yatırmasına ve faiz kazanmasına müsaade eden bir kripto borç verenidir. Kripto pazarındaki son gerileme esnasında yaralanan birçok kripto borç verenden biridir.

Her şeyden ilkin, resmi olarak 13 Ağustos’ta meydana getirilen müracaat, firmanın defterlerindeki herhangi bir açığı kapatmak için varlıklarını satmak zorunda kalmasını önleyecek.

Bugünkü duyuruda, “Kullanıcılarımızın BTC, ETH ve WBTC benzer biçimde kripto para birimlerini bu mevcut düşük varlık fiyatlarında satmamızı gerektirecek optimal olmayan bir çözüm olduğundan varlıklarımızın zorla tasfiye edilmesini önlemeyi amaçlıyoruz” denildi.

Uygulama bununla beraber rüzgarlı toparlanma yolunda başka avantajlar da elde edecektir.

İlki, şirketi yönetmek ve işleri denetlemek için Hodlnaut’un yöneticilerinin yerini alacak bağımsız bir üçüncü taraf görecek.

Şirket, Deloitte Güneydoğu Asya’nın eski ortağı ve Kairos Kurumsal Danışmanlık’ın şu anki direktörü Chee Chong Tam’i yargı müdürü rolünü üstüne almak suretiyle atamak için başvuruda bulunmuş oldu. Full bununla beraber Hodlnaut’un geçici yargı yöneticisi seçimi olurken, Singapur mahkemeleri firmanın başvurusunu inceliyor.

İkincisi, bir ihtimal daha da önemlisi, dosyalama, firmaya karşı herhangi bir yasal iddiayı geçici olarak duraklatacaktır.

Hodlnaut’un açıklaması şu şekilde devam etti: “Bu duraklama bizlere şirketi rehabilite etmeye yönelik kurtarma planına yönelik çabalarımızı odaklamamız için nefes alma alanı sağlayacak.”

Etkilenen kullanıcılara erişince, açıklamada “Hodlnaut şu anda zor bir mali durumla karşı karşıyayken, tüm varlıklarınız gitmiş değil” diye ekledi.

Hodlnaut kripto likidite krizine katıldı

Hodlnaut, bu yılki kripto piyasası çöküşünden sonrasında finansal zorluklarla karşılaşan Celsius, Voyager ve BlockFi dahil olmak suretiyle bir takım kripto kredi sağlayıcısından biridir.

Celsius’un 11. Bölüm dosyası, firmanın varlıklarının 1.2 milyar dolar tutarındaki varlıklarından daha ağır bastığını ortaya koydu. 6 Temmuz’da Voyager, yalnızca beş gün ilkin kullanıcı para çekme işlemlerini duraklattıktan sonrasında batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

BlockFi’ye erişince, kripto borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, New Jersey merkezli borç vereni satın alma planlarıyla beraber 250 milyon dolarlık bir kurtarma paketi sağlamış oldu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir