Kripto Borç Veren Hodlnaut Para Çekme İşlemlerini Duraklattı — Şirket, Son Kripto Rallisine Karşın Piyasa Koşullarından Bahsetti – Bitcoin Haberleri

8 Ağustos’ta kripto para borsası ve borç verme platformu Hodlnaut, firmanın para çekme, token takası ve para yatırma işlemlerini duraklattığını duyurdu. Hodlnaut, son üç ay içinde para çekme işlemlerini donduran bir takım kripto firmasına katılarak müşterilere fonlarını yine göreceklerine dair fazlaca azca ümit bırakıyor. Hodlnaut’un geri çekilme duraklamasından fazlaca ilkin, Fatman adlı Terra muhbiri, Hodlnaut’un iddia edilen sorunları hakkında insanları uyardı.

Başka Bir Kripto Platformu, Son Piyasa Koşullarına Atıf Yaparak İşlemleri Dondurdu

Hodlnaut adlı başka bir kripto para borsası ve borç verme platformu, para çekme, token takası ve para yatırma dahil tüm işlemleri askıya aldığını deklare etti. Pazartesi günü şirket, “Sevgili kullanıcılar, son piyasa koşulları sebebiyle para çekme, token takası ve para yatırma işlemlerini derhal durduracağımızı size bildirmekten üzüntü duyuyoruz” dedi. MAS lisans başvurumuzu da geri aldık. İşte tam açıklamamız – Bir sonraki güncellememiz [August 19]”Hodlnaut ekledi.

Doğal ki, kripto topluluğu Hodlnaut’un kararından memnun değildi ve ya platformu yapmış oldu ya da işletme ve müşterileriyle dalga geçti. Hodlnaut’un Twitter duyuru dizisinde “anahtarlarınız değil, madeni paralarınız değil” özdeyişi öne çıkıyor. Kripto şirketi Twitter’da paylaşmış olduğu blog gönderisinde, firmanın “likiditeyi dengelemeye ve varlıkları korumaya” odaklandığını belirtiyor.

Hodlnaut’un blog yazısı ayrıntıları, “Güncellemeleri ve ayrıntıları izin verilen en kısa sürede sağlamayı umduğumuz kurtarma planı üstünde etken olarak çalışıyoruz” dedi. “İstediğimiz yürütme planımızın fizibilitesi ve vakit çizelgeleri mevzusunda Damodara Ong LLC ile görüşüyoruz ve kurtarma planımızı, kullanıcılarımızın çıkarlarını göz önünde bulundurarak stratejimizi oluşturuyoruz.” Hodlnaut’un para çekme duraklaması, Celsius, Voyager Digital, Babel Finance ve Vauld benzer biçimde şirketlerin de para çekme işlemlerini dondurmasını takip ediyor.

Hodlnaut’un para çekme işlemlerini dondurmasından ilkin, Terra muhbiri Fatman insanları platform hakkında uyardı ve “bu web sitelerinin düşündüğünüz kadar güvenilir olmadığını” altını çizdi. Fatman, Hodlnaut’un Terra’nın UST ve LUNA’sını (artık klasik madeni paralar olarak anılıyor) yüksek senelik yüzde getirisi (APY) ile iyi mi eklediğini deklare etti. Fatman, Hodlnaut’un halka Anchor’a maruz kalmadığını söylediğini daha da detaylandırdı. Terra çöktüğünde, platform 9 Mayıs’ta LUNA ve UST takaslarını geçici olarak askıya aldı ve iki gün sonrasında Hodlnaut şunları yazdı:

Reddit’teki belirli bir söylentinin belirttiği benzer biçimde, Hodlnaut UST’de hepsi bir arada DEĞİLDİR. Bu yanlış bir iddiadır.

Crypto Whistleblower, Hodlnaut Ekibini ‘Yanlış İddialar Altında’ Mevduat Almakla Suçladı

8 Ağustos’taki geri çekilme duraklamasının peşinden Fatman, insanlara uyarıyı tweetlemenin sonunda buna değdiğini söylemiş oldu. Fatman, “Hodlnaut şimdi tüm para çekme işlemlerini dondurdu” dedi. “Ümit ederim orada her şey yolundadır. Büyük problemler var ise, birçok iyi insan batar. Konumda Hodlnaut fanatiklerinden tonlarca nefret aldım fakat hem de geri çekilen minnettar müşterilerden de mesajlar aldım, bu yüzden buna %100 değerdi.” Fatman, Haziran ayı sonunda şirket hakkında Twitter’da bildiri attığında Hodlnaut ekibinden gelen davalarla tehdit edildiğini iddia ettiğini de sözlerine ekledi.

“Hodlnaut ekip sayfalarını kapattı – O denli kolay değil. Juntao Z, Twitter ileti dizim için bana karşı argümanlar sunacağını belirtti. Bu davalar hiçbir vakit gelmedi ve asla gelmeyecek. JT [and] Chang Teck Goh, düzmece beyanlarla daha çok mevduat aldı ve hapse girmeyi hak etti, ”diye ısrar etti Fatman.

İhbarcı ek olarak Haziran ayında Singapur Para Otoritesine (MAS) bir e-posta gönderdiğini söylemiş oldu. “Singapurlu yetkililerin Hodlnaut’a herhangi bir meşruiyet görüntüsü vermelerinin” iyi bir düşünce olmadığını düşündüğünü belirtti. Sadece, MAS’tan asla kimse ihbarcının e-postasına cevap vermedi ve çekilme duraklaması gerçekleşmeden ilkin muhtemelen yeterince zorlamadığı için kendisini fena hissettiğini söylemiş oldu. Fatman kripto topluluğunda fazlaca popüler bir kişi haline geldi ve toplumsal medyadaki varlığı ona 100.000’e yakın takipçi kazanmayı başardı.

Bu hikayedeki etiketler

Chang Teck Goh, Damodara Ong, Fatman, donmuş para çekme işlemleri, Hodlnaut, Hodlnaut müşterileri, Hodlnaut müşterileri, Hodlnaut ekibi, Hodlnaut para çekme işlemleri, Juntao Zhu, MAS, Singapur Para Otoritesi, operasyonları duraklatma, Para çekme işlemlerini duraklatma, kurtarma planı, Singapur

Hodlnaut’un çekilme duraklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fatman’ın suçlamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir