Kripto Borç Veren Hodlnaut, Polis Soruşturmasını Duyurdu, %80 Personel Kesintisi

Singapur merkezli bir kripto borç vereni olan Hodlnaut, topluluğu yargı yönetimi dosyalamasıyla ilgili olarak güncelledi ve iki rahatsız edici güncellemeyi duyurdu.

İlk olarak platform, “firmanın harcamalarını azaltmak için” mensubunun %80’ini, şu demek oluyor ki ortalama 40 kişiyi kestiğini duyurdu.

Bugünkü açıklamada, kalan çalışanların mevcut operasyonlar için “lüzumlu” olduğu açıklandı.

İkincisi ve kim bilir daha rahatsız edici olan, Hodlnaut’un Singapur Başsavcısı ve Singapur polis teşkilatı ile devam eden davaları başlatmış olduğu haberiydi. Kripto borç veren, “Bu eylemler, kullanıcılarımızın çıkarlarına en iyi şekilde olduğuna inandığımız şekilde gerçekleştiriliyor” diye ekledi.

Kripto kredi şirketi, daha çok data için hemen hemen Decrypt’e cevap vermedi.

Geçen hafta şirket, bağımsız bir üçüncü tarafın firmanın faaliyetlerini denetlediğini ve Hodlnaut’u herhangi bir yasal hak talebinden geçici olarak koruduğunu görecek olan Singapur’da yargı yönetimi için başvuruda bulunmuş oldu.

Son olarak güncelleme ek olarak yargı yönetimi için dosyalamanın şirkete iyi mi destek olacağını ve “uzun solukta” kullanıcılara iyi mi yarar sağlayacağını da altını çizdi.

Uygulama, fiyatların bilhassa düşük olduğu bir zamanda firmanın mevcut Bitcoin ve Ethereum varlıklarını tasfiye etmesine gerek olmadığını görecektir. Bundan sonrasında, Hodlnaut’un amacı, sonunda firmanın varlıkları dondurmasına izin verecek olan varlık-borç oranını eski haline getirmektir.

8 Ağustos’ta Hodlnaut, platformdaki para çekme, para yatırma ve token takaslarını donduracağını tweetledi: “Bu zor karar, likiditemizi dengelemeye ve varlıkları korumaya odaklanmamız için alındı, biz korumanın en iyi yolunu bulmaya çalışırken. kullanıcılarımızın uzun vadeli çıkarları.”

Singapur kredi krizinin merkezinde içeriyor

Singapur’da oldukca sayıda borç verme şirketi ve kripto fonu ile bağları olan kent devleti, yoğun bir ayı piyasasına sahipti.

22 Temmuz’da kripto para borsası Zipmex, para çekme işlemlerini dondurduktan sonrasında alacaklıların yasal işlem yapmasını önlemek için Singapur’da batkı koruması için başvuruda bulunmuş oldu.

Singapur düzenleyicileri ek olarak, öteki büyük kripto borç verenlerine verdiği kredileri temerrüde düşüren şu anda batkı etmiş kripto hedge fonu olan Three Arrows Capital’in derhal arkasından geliyor.

Singapur Para Otoritesi (MAS) de fonu “MAS’a yanlış data sağlamış olduğu ve kayıtlı bir fon yönetim şirketi (RFMC) için izin verilen yönetim altındaki varlıklar (AUM) eşiğini aştığı için” kınadı.

MAS ek olarak, ek donmaları ve platform sorunlarını daha iyi önlemek için kripto kullanıcıları için yeni korkuluklar oluşturma mevzusunda da sesini yükseltiyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir