Kripto borç veren Vauld, alacaklılardan üç aylık koruma sağlamış oldu

Zor durumdaki kripto kredi platformu Vauld, Pazartesi günü Singapur Yüksek Mahkemesi tarafınca üç aylık bir moratoryum verildikten sonrasında alacaklılardan kısa bir erteleme süresi aldı.

Vauld’un ana şirketi Defi Payment Limited’in altı aylık bir moratoryum için ilk talebinin 1 Ağustos’ta Yargıç Aedit Abdullah tarafınca reddedildiği bildirildi ve bir Bloomberg raporuna nazaran, daha uzun bir moratoryumun “kafi denetim ve seyretme almayacağı” endişelerini dile getirdi.

Moratoryum kapsamında Defi Payments, tasfiye kararlarından, bir alıcı yada yöneticinin atanmasından ve 147.000 alacaklısı tarafınca düzenlenebilecek olanlar da dahil olmak suretiyle şirkete yöneltilebilecek herhangi bir yasal işlemden korunacak.

Vauld, Pazartesi günü güncellenen internet sayfasında SSS’de, moratoryumun iş için bir tekrardan yapılandırma planı hazırlamak için lüzumlu nefes alma odasını sağlayacağını ve alacaklıları için daha iyi bir netice sağlayacağını savundu.

Moratoryum, şirkete seçeneklerini dikkatli bir halde formüle etmesi ve değerlendirmesi için lüzumlu nefes alma odasını sağlamak için mühim bir prosedürdür.”

Vauld, bir moratoryum olmadan alacaklıların hesaplarının değerinin yalnızca bir kısmını almalarının “büyük olasılıkla” olacağını kaydetti.

Yeni koruma sonucu 7 Kasım’da sona ererken, Yargıç Abdullah, Vauld’un alacaklıları geri ödeme mevzusundaki ilerlemeleri mevzusunda saydam olması halinde uzatma vereceğini söylemiş oldu.

Kripto platformuna ek olarak bir alacaklılar komitesi oluşturması ve alacaklılara nakit akışı ve varlıkların değerlemesi hakkında ayrıntılar sağlaması için iki hafta verildi.

Yüksek mahkeme yargıcı, kalan müşterileri için minimum para çekme olasılığının araştırılmasını da tavsiye etti.

tekrardan yapılanma planı

Vauld, geçen ay 800.000 müşterisi için elverişsiz piyasa koşullarını ve iki haftadan kısa bir sürede 200 milyon dolarlık eşi görülmemiş bir para çekme işlemini gerekçe göstererek satın alan çekimlerini durdurdu.

Moratoryumun koruması altında, Vauld bir tekrardan yapılanma önerisi formüle etmeyi ve işi canlandırmak için seçenekleri araştırmayı umuyor.

Şirket, alacaklılara sunulacak geri ödeme tahminlerini ve geri ödeme planlarını özetleyen detaylı bir Açıklayıcı Izahat şeklinde bir tekrardan yapılandırma teklifi sunmayı planlamaktadır.

nihai olarak, Defi Payments bir alacaklılar toplantısı düzenlemeyi ve ihtimaller içinde herhangi bir tekrardan yapılandırmayı onaylayıp onaylamama mevzusunda oylama yapmayı planlıyor; sadece hemen hemen belirlenmiş bir tarih yok.

Nexo’nun satın alma teklifi

5 Temmuz’da Vauld Kurucu Ortağı Darshan Bathija, Twitter’da kripto borç veren Nexo’nun muhtemelen Vauld’u ve varlıklarını satın alma niyetiyle gösterge durumunda bir ön koşul imzaladığını duyurdu.

“Bu işlemin tamamlanması için durum tespiti umut ediliyor – biz konuşurken bu iki ekip üstünde çalışıyor. Vauld, tüm müşterilere uzun vadeli kıymet sunmaya çalıştı ve Nexo şemsiyesi altına girmenin bunu başarmaya mühim seviyede destek olacağına inanıyoruz.”

Şartname, Nexo’ya bir satın alma taahhüdünde bulunmadan ilkin Vauld operasyonlarında durum tespiti yapması için 60 günlük hususi bir bulgu süresi verir.

Vauld, koruma kararının bulgu süresinin bitiminden ilkin sona ermesi halinde, internet sayfasındaki SSS’de bunun anlaşmayı bozabileceğini iddia ediyor.

60 günlük sürenin bitiminden sonrasında Vauld, öteki ihtimaller içinde yatırımcılarla müzakereleri yürütmekte özgür olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir