Kripto Borsası Bittrex, Mevzuat Belirsizliği Sebebiyle ABD Operasyonlarını Kapattı – Mevzuat Bitcoin Haberleri

Kripto para borsası Bittrex, ABD düzenleyicilerinin kripto para tecim platformlarına karşı uygulama çabalarını artırmasıyla “devam eden düzenleyici belirsizlik” sebebiyle ABD operasyonlarını kapatıyor. Bittrex, düzenleyici gerekliliklerin şu anda “bir çok süre belirsiz bulunduğunu ve uygun münakaşa yada girdi olmadan uygulandığını, bu da eşitsiz bir rekabet ortamına yol açtığını” deklare etti.

Bittrex ABD Kripto Pazarından Çıkıyor

Kripto para borsası Bittrex, Cuma günü ABD operasyonlarını kapattığını duyurdu. Borsa tweet attı:

Devam eden düzenleyici belirsizlik sebebiyle, 30 Nisan 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak suretiyle ABD operasyonlarımızı durdurmak şeklinde zor bir karar aldık.

“Tüm fonlar güvende ve anında tamamen geri çekilebilir” diyen duyuruda, kapatmanın Bittrex küresel platformunu kullanan ABD dışındaki müşterileri etkilemediği vurgulanıyor.

Bittrex’in CEO’su ve kurucu ortağı Richie Lai, “ABD’nin mevcut düzenleyici ve ekonomik ortamında etkinlik göstermeye devam etmemiz ekonomik olarak uygun değil” dedi. Tecim platformunun bu ay dokuz yaşına girdiğini kaydeden Lai, şunları söylemiş oldu:

Dokuz yıl sonrasında, kripto ekosistemi fazlaca değişik. Düzenleyici gereksinimler çoğu zaman belirsizdir ve uygun münakaşa yada girdi olmaksızın uygulanır, bu da eşitsiz bir rekabet ortamına niçin olur.

Bittrex, kullananların kripto para birimlerini çekebilecekleri son tam günün 29 Nisan bulunduğunu belirtti. Ek olarak, fiat para çekme işlemleri için son gün, havale için 24 Nisan 17:00 PDT ve ACH için 27 Nisan 17:00 PDT’dir.

ABD’de, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yaptırım çabalarına öncelik verdiğinden, kripto para şirketleri artan düzenleyici incelemelerle karşı karşıya. SEC, Coinbase’e bir Wells bildirimi yayınlamak ve borsanın staking programı sebebiyle Kraken’e karşı dava açmak şeklinde birden fazla kripto firmasını hedef aldı.

SEC Başkanı Gary Gensler kısa süre ilkin ajansına kripto alanındaki suistimallerle savaşım etmesi için daha çok fon istedi. Bitcoin dışındaki tüm kripto paraların menkul kıymet bulunduğunu iddia etti. Ek olarak Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), Binance ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ) hakkında şikayette bulunmuş oldu.

Bittrex’in ABD operasyonlarını durdurması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, Bitcoin’i 2011’de buldu ve o zamandan beri bir müjdeci. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, lev radin

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir