Kripto Borsası CoinFLEX, Seyşeller’de 84 Milyon Dolarlık Tekrardan Yapılanma Planlıyor

Bloomberg’e nazaran, kripto türevleri borsası CoinFLEX, Seyşeller mahkemesinde tekrardan yapılandırma başvurusunda bulunurken son olarak yasal problemlerine süratli bir çözüm arıyor.

Borcunu ödemek için 84 milyon dolar toplamayı planlayan borsa, mevduat sahiplerine rvUSD jetonları, hisse senedi ve platformun mahalli jeton FLEX jetonunun kilitli bir versiyonu ile teklif edilen plan hakkında mudilerden ve mahkemeden onay istiyor.

Rapora nazaran CoinFLEX, müşterilerini Salı günü e-posta yöntemiyle tekrardan yapılandırma süreci hakkında bilgilendirdi.

CoinFLEX CEO’su Mark Lamb Bloomberg’e verdiği demeçte, “Yeni bir paydaş grubunu CoinFLEX’e çağrı etmeyi dört gözle bekliyoruz ve bu durumu süratli bir halde çözebileceğimiz ve mevduat sahiplerine maksimum kıymeti geri getirebileceğimiz bir yargı alanında olmaktan kıvanç duyuyoruz.”

CoinFLEX efsanesi

CoinFLEX, Haziran ayının sonunda “aşırı piyasa koşulları” ve “karşı taraf belirsizliğini içermeye devam ettiğini” gerekçe göstererek platformundan para çekme işlemlerini durdurdu.

Borsa sonrasında bu karşı tarafı Bitcoin (BTC) öncüsü ve yatırımcısı olan Bitcoin Cash (BCH) organizatörü Roger Ver’i, onu 47 milyon dolarlık bir krediyi temerrüde düşmekle suçlayarak, Ver’in kendisinin inkar etmiş olduğu bir şey olarak tanımladı.

Bu sayı sonrasında CoinFLEX’in bir Hong Kong mahkemesinde Ver ile tahkime girmesiyle 84 milyon dolara güncellendi.

Borsa ek olarak, “belirli bir yüksek net kıymetli kişinin” lüzumlu likiditeyi sağlayamamasından sonrasında oluşan bir açığı kapatmak için satmayı organize ettiği “Kurtarma Kıymeti USD” (rvUSD) adlı bir borç belirteci şeklinde karşılık gelen bir borç yarattı. marj çağrısıyla tanışın.

CoinFLEX, alan kişi mevduatlarının çoğuna erişilememesine karşın, o zamandan beri kullanıcı fonlarının %10’unu para çekme işlemleri için kullanılabilir hale getirdi.

Geçen hafta, maliyetleri düşürmeyi amaçlayan bir hareketle borsa, “tüm departmanlarda ve coğrafyalarda mühim sayıda CoinFLEX ekibini” etkileyen bir personel indirimi de duyurdu.

Şirket o süre, “Niyet, CoinFLEX ile potansiyel bir satın alma yada ortaklık fırsatı düşünen herhangi bir müessese için doğru boyutta kalmaktır” dedi.

Tavsiye edilen tekrardan yapılandırmaya ulaşınca, borsa, CoinFLEX’in “mevcut varlıklarımız arasındaki uyumsuzluk” söylediği şeyi ele almak için lüzumlu enstrümanları tamamlamanın yanı sıra, kilitlenmemiş bakiyelere karşı işlem görecek olan “Kilitli Bakiye Piyasaları” yaratmayı da planlıyor. platform.

Firmanın yakın tarihindeki bir blog gönderisinde ortaya koyduğu şeklinde düşünce, donmuş fonlarında daha süratli likidite isteyen kullananların pozisyonlarından çıkabilmeleri yada bu tarz şeyleri rvUSD tokeni, öz ana para, ve FLEX madeni para.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir