Kripto Borsası Hotbit, Kolluk Kuvvetlerinin Fonlarını Dondurmasının Peşinden Hizmeti Askıya Aldı, Kıdemli Yöneticiler Mahkeme celbi yayınladı – Borsalar Bitcoin Haberleri

Kripto borsası Hotbit, platformunda alım satım, para yatırma, para çekme ve finansmanın askıya alındığını duyurdu. Borsa, kolluk kuvvetlerinin fonlarının bir kısmını dondurduğunu ve borsanın eski çalışanını içeren bir ceza davasını araştırırken bazı üst düzey yöneticileri mahkemeye çağırdığını söylemiş oldu.

Hotbit Alım Satım, Para Yatırma ve Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı

Kripto para borsası Hotbit, Çarşamba günü hizmetlerinin askıya alındığını duyurdu. Şirket şunları yazdı:

Hotbit’in alım satım, para yatırma, para çekme ve fonlama işlevlerini askıya almak zorunda kalacağını üzülerek bildiririz. Yanıtın tam zamanı şu anda belirlenemiyor.

Borsa, askıya alma sebebinin eski bir yönetim çalışanının ceza yasalarını ihlal ettiğinden şüphelenmesi bulunduğunu deklare etti.

Çalışan, Nisan ayında Hotbit’ten ayrıldı. Borsadan habersiz, geçen yıl firmanın iç uygulamalarını, duyuru detaylarını ihlal eden bir projeye dahil oldu.

Kolluk kuvvetleri, Temmuz ayının sonundan bu yana bir takım Hotbit üst düzey yöneticisini mahkemeye çağırdı. Şu anda soruşturmada yetkililere destek oluyorlar, borsa şunları ekledi:

Ek olarak, kolluk kuvvetleri, Hotbit’in düzgüsel şekilde çalışmasını engellemiş olan bazı Hotbit fonlarını dondurdu.

Hotbit’in internet sayfası, borsanın 210’dan fazla ülkeden 700.000’den fazla kayıtlı kullanıcısı bulunduğunu belirtiyor. Internet sayfası, “Hotbit, Rusya, Japonya, Cenup Kore, Türkiye ve Güneydoğu Asya ülkeleri pazarları benzer biçimde dünyanın yükselen pazarlarına odaklanarak kullanıcılarını Twitter, Telegram, VK ve Feysbuk’tan topladı” dedi.

Borsa, ABD, Çin, Singapur ve Japonya dahil olmak suretiyle bazı ülkelerdeki kullanıcılara hizmet sağlamamaktadır.

Hotbit, dondurulan varlıkların özgür bırakılması için başvuruda bulunduğunu belirterek, platformunda “Tüm kullananların varlıklarının güvende bulunduğunu” altını çizdi. Ek olarak şirket, borsadaki tüm kullananların varlıklarının ve verilerinin “güvenli ve doğru” bulunduğunu iddia ediyor:

Hotbit, varlıklar çözülür çözülmez düzgüsel hizmete devam edecektir.

Hotbit, para çekme işlemlerini durduran son olarak kripto borsası oldu. Salı günü, eski adıyla Bitwala olan Alman kripto borsası Nuri, batkı başvurusunda bulunmuş oldu. Son zamanlarda, Singapur merkezli kripto borsası Zipmex, para çekme işlemlerini durdurdu ve bir moratoryum için başvuruda bulunmuş oldu. İflas başvurusunda bulunan öteki kripto firmaları içinde kripto borç verenler Voyager Digital ve Celsius Network yer ediniyor.

Hotbit’in eski bir çalışanla ilgili soruşturma sebebiyle hizmeti askıya alması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir