Kripto borsası Hotbit, resmi çalışanın suçla ilgili bağları olduğu iddiası sebebiyle alan kişi fonlarını dondurduğunu söylemiş oldu

Perşembe günü, kripto para borsası Hotbit, tekrardan başlama süresi olmadan “tecim, para yatırma, para çekme ve fonlama işlevlerini askıya aldığını” söylemiş oldu. Hotbit sonucu açıklarken şunları söylemiş oldu:

“Bu yıl Nisan ayında ayrılan eski bir Hotbit yönetim çalışanı, 2021’de, kolluk kuvvetlerinin ceza yasalarını ihlal ettiğinden şüphelenildiğini düşündüğü bir projede yer aldığından habersiz, Hotbit’ten habersizdi. Netice olarak, bir takım Hotbit üst düzey yöneticisi mahkeme celbi aldı. Temmuz ayının sonundan bu yana kolluk kuvvetleri tarafınca ve soruşturmaya destek oluyorlar. Ek olarak, kolluk kuvvetleri Hotbit’in bazı fonlarını dondurdu, bu da Hotbit’in düzgüsel şekilde çalışmasını engelledi.”

Şirket ek olarak çalışanlarının geri kalanının projeye dahil olmadığını ve iddia edilen yasadışı faaliyetler hakkında hiçbir bilgiye haiz olmadığını iddia ediyor. Dondurulmuş varlıklarla ilgili olarak Hotbit şunları söylüyor:

“Tüm kullananların varlıkları Hotbit’te güvende. Varlıklar dondurulduktan sonrasında Hotbit düzgüsel hizmetine devam edecek. Tüm kullananların Hotbit’teki varlıkları ve verileri güvenli ve doğru. Sadece, hala etken olarak kolluk güçleriyle ortaklık yapıyoruz. soruşturmalar yürütüyor ve avukatlarımız vesilesiyle onlarla devamlı yazışma kuruyor ve fonların özgür bırakılması için başvuruda bulunuyoruz.”

Hotbit’in şu anda merkezi Hong Kong’da. Alım satımın dondurulmasının bir sonucu olarak, tüm doldurulmamış emirler iptal edilecek ve kaldıraçlı borsada işlem gören tüm fon pozisyonları tasfiye edilecektir. Ayrıca Hotbit, kullananların yatırım ürünlerinden elde edilmiş gelirin düzgüsel şekilde dağıtılacağını ve internet sayfası tekrardan açıldığında kullanıcılar için bir “tazminat planı” yayınlanacağını iddia ediyor. Son 24 saat içinde Hotbit 25,6 milyon dolar değerinde dijital varlık işlemi gerçekleştirmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir