Kripto Borsası Okx, Rusya’nın Telekom Gözlemcisi Tarafınca Engellendi – Borsalar Bitcoin Haberleri

Rus medya ve yazışma düzenleyicisi Roskomnadzor, büyük bir kripto para borsası olan Okx’in internet sayfasına erişimi kısıtladı. Tecim platformu, endüstrinin Rusya’daki işini etkileyen yasağın ortasında Rusların erişimini kısıtlamayanlardan biriydi.

Okx, Rusya Savcılığının Yasaklı Bilgiyi Yayma Talebi Üstüne Kara Listeye Alındı

Rusya’nın Roskomnadzor olarak da malum İletişim, Informasyon Teknolojisi ve Kitle İletişim Federal Servisi, bu hafta Rusya Federasyonu’nda dağıtımı yasak olan informasyon içeren siteler listesine kripto borsası Okx’in alan adını ekledi. Hareket, Rusya Başsavcılığı’nın bir kararının peşinden geldi.

Rus iş haber portalı RBC’nin bir raporunda, Seyşeller merkezli şirket, Batı’nın Rusya’nın Ukrayna’yı askeri işgaline dayattığı dayatmaya karşın Rus kullanıcıları için engelleme getirmeyen birkaç önde gelen madeni para tecim platformu içinde yer ediniyor.

Roskomnadzor, RBC Crypto’ya verdiği demeçte, Rus savcılar telekom gözlemcisinden “finansal nitelikteki toplumsal açıdan mühim bilgilerin güvenilmez yayılması” için internet sayfasına erişimi engellemesini istedi. Ajansın basın servisi daha da detaylandırdı:

Site, finansal piramitlerin faaliyetleri ile ilgili bilgilerin yanı sıra, Rusya Federasyonu mevzuatına uygun olarak bu tarz şeyleri sağlama hakkına haiz olmayan kişiler tarafınca finansal hizmetlerin sağlanması hakkında bilgiler yayınladı.

Günlük 1,5 milyar dolar civarında işlem hacmine haiz olan ve ortalama 350 dijital varlığı listeleyen Okx, hemen hemen yorum yapmadı. Sadece Rus hukuk uzmanları, kapsamlı bir yasal çerçevenin yokluğunda Rusya’da herhangi bir takasın engellenebileceğini belirtti. Kabahat Müdafa Bürosu avukatı Daniil Gorkov’a nazaran bu, ülkenin kripto piyasasına onarılamaz bir darbe vuracak.

Roskomnadzor, kripto ile ilgili internet sayfalarını kaldırma geçmişine haizdir. Eylül 2020’de dünyanın en büyük kripto tecim platformu Binance bir süreliğine engellendi. Popüler borsa toplayıcısı Bestchange.ru birkaç kez kara listeye alındı ​​ve kripto haber kuruluşları da hedef alındı. Bu davaların her birinde, savcıların mahkemeleri ikna edememesiyle engellemeler ondan sonra kaldırıldı.

Bu hikayedeki etiketler

yasak, engelleme, yazışma, kripto değişimi, Değişiklik, Informasyon, Medya, Okx, savcılık, engellemeler, Roskomnadzor, Rusya, rus, ruslar, Yaptırımlar, Site, siteler, telekom bekçi köpeği, tecim platformu, kullanıcılar, bekçi köpeği, Internet sayfaları

Rus yetkililerin öteki büyük kripto borsalarına erişimi kısıtlayacağını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir