Kripto bulaşmasından meydana gelen serpinti azalıyor sadece hemen hemen piyasada geri dönüş yok

Blockchain endüstrisi, Temmuz ayında, kısa vadede genel olarak kripto alanı için daha büyük bir temel destek dönemine işaret edebilecek şaşırtıcı bir esneklik gösterdi. Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketi, Ether’e (ETH) açık ilgi ve GameFi’deki aktivite dahil olmak suretiyle oldukca çeşitli göstergelere bakıldığında, bu alana bir yükseliş hissiyatının geri döndüğünü gösteren bazı kuvvetli sinyaller var.

Gene de bundan sonrasında sorunsuz bir yelkencilik söz mevzusu değil. Cointelegraph Research’ün son olarak Investor Insights’ı, potansiyel olarak tehlikeli kripto sularında gezinmek için blok zinciri endüstrisinin değişik sektörlerinden mühim göstergeleri çözümleme ediyor. Son olarak baskıda, Cointelegraph Research’ün düşüş eğilimi endeksi, kısa vadeli bir uyarı süresini gösteren C seviyesiydi. Hâlâ karışık sinyaller olsa da, genel hava Temmuz ayı için boğalara doğru ilerliyordu.

Bu raporu Cointelegraph Araştırma Terminali’nden indirin ve satın alın.

Bitcoin ve Ether güç emareleri gösteriyor

Bitcoin, ayın başından bu yana %16,6 artışla Temmuz’u kapattı, Ekim 2021’den bu yana görülmeyen bir kazanç. BTC, 24.000 dolar civarında bir direnç seviyesiyle değişmeye devam ediyor; sadece, ABD Birleşik Devletleri’nden ve başka yerlerden gelen pozitif ekonomik gelişme raporları şeklinde faktörler değişirse, tekrarlanan yaklaşım ve reddetmenin bir noktada kırılması muhtemeldir. Bununla beraber, Ethereum, önceki kayıtlardan %48 daha yüksek, tüm zamanların en yüksek benzersiz etken cüzdan adresleri görmüş oldu. Her iki gösterge de blockchain alanı için yükseliş gösteriyor.

GameFi yaşam emareleri gösteriyor

GameFi sektörü, 2022’nin ilk yarısındaki büyük pazar çöküşünden bu yana düşüşte. Sadece Temmuz, Haziran ayına kıyasla GameFi’nin tamamında yeni kullanıcı sayısında %4,7’lik bir artış görmüş oldu. Bu sektördeki bazı mühim noktalar içinde dijital gayrimenkul satışı ve 550 Wrapped Ether (wETH) karşılığında bir Genesis Land arsasının satışı yer ediniyor. Temmuz ayında satılan 976 milyon dolarlık toplam NFT değerinin %36’sından fazlasını GameFi sektörünün bir parçası olan dönüştürülemeyen tokenler (NFT’ler) oluşturdu. Bu, pazarın bazı bölümlerine geri dönen aktivite ve gücün resmini çizmeye destek verir.

Girişim sermayesi yatırım düşüşü

risk sermayesi yatırım toplamları son birkaç aydır düşüşte; sadece Temmuz ayında ana para girişleri Haziran’a bakılırsa %43 azalarak ortalama 1,9 milyar $’a geriledi. Bu, ilk bakışta düşüş eğilimi olarak algılanabilecek olanın, geri çekilmiş daha geniş bir görüşü güvence edebileceğini gösteriyor.

Bunun sebebi, 2021 boğa koşusunun başlangıcından bu yana blockchain endüstrisinde görülmeyen ana para yatırımı seviyeleri olmasıdır. Başarısız blok zinciri şirketlerinin kripto bulaşması tamamen sonlanmış olan şeklinde görünmüş olduğu için, 2022’nin ikinci yarısında ve 2023’e geçişte bu durumun azalması muhtemeldir.

Cointelegraph Araştırma ekibi

Cointelegraph’ın Araştırma departmanı, blockchain endüstrisindeki en iyi yeteneklerden bazılarını içeriyor. Bilimsel niteliği olan titizliği ve süzgeçten geçirilmiş, pratikliği bir araya getiren ekipteki araştırmacılar, piyasada mevcut olan en doğru, anlayışlı içinde ne olduğu sunmaya kararlıdır.

Demelza Hays, Ph.D., Cointelegraph’ta araştırma direktörüdür. Hays, sektör raporları ve kapsamlı analizler için en mühim deposu piyasaya sunmak için finans, iktisat ve teknoloji alanlarından mevzu uzmanlarından oluşan bir ekip oluşturdu. Ekip, doğru, yararlı informasyon ve çözümleme sağlamak için çeşitli kaynaklardan API’ler kullanır.

Geleneksel finans, işletme, mühendislik, teknoloji ve araştırma alanlarında onlarca senelik birleştirilmiş deneyime haiz olan Cointelegraph Araştırma ekibi, Yatırımcı İçgörüleri Raporu ile beraber kabiliyetlerini doğru şekilde kullanmak için muhteşem bir konumdadır.

Feragatname: Makalede anlatılan görüşler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir şahıs yada herhangi bir hususi menkul kıymet yada yatırım ürünü için hususi tavsiye yada tavsiye sağlama amacını taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir