Kripto Cüzdan Yapıcı Defter Gözlerini Taze 100 Milyon Dolar Artış: Rapor

Donanım cüzdanı üreticisi Ledger, bu hafta Bloomberg tarafınca “planlara aşina olan kişiler”den alıntı icra eden bir rapora bakılırsa, şu anda minimum 100 milyon dolar toplamak için görüşmelerde bulunuyor.

Ledger’ın donanım cüzdanları bir tür soğuk depolamadır, kısaca kripto yatırımcılarının dijital varlıklarını fizyolojik bir cihazda çevrimdışı olarak saklamasına izin verir. Bu, kullanıcılara, sağlayıcılarının likiditesi hakkında endişelenmeden kendi kriptolarını yönetme gücü verir.

Bloomberg’in kaynağına bakılırsa, Ledger’ın işi, borç verenlerin ve borsaların iyi malum likidite sorunları yaşamış olduğu bir zamanda hala büyüyor.

Sorunlu kripto şirketleri, potansiyel bir banka kaçışını durdurmak için çoğu zaman alan kişi çekme işlemlerini durdurur. Singapur borsası Zipmex son olarak örnek, sadece Vauld ve Celsius şeklinde borç verenler son zamanlarda bu tedbire başvurdular ve sonuncusu kısa bir süre sonrasında batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

Kaynaklara bakılırsa bu endişeler, bireyler fonlarını merkezi bir platformda tutmak yerine kendi kendine gizleme çözümlerine yöneldikçe Ledger’ın işini artırdı.

Bugünkü raporlar, firmanın 380 milyon dolar toplamasından ortalama bir yıl sonrasında geldi. Haziran 2021’de, Dan Tapiero’nun 10T Holdings liderliğindeki Ledger’ın C Serisi finansman turu, onu toplam 1,5 milyar dolarlık zımni değerlemeye itti.

Cüzdan sağlayıcısı ek olarak kripto banka kartlarına da genişledi. Geçen kış, Visa ağında Crypto Life (CL) kartını piyasaya sürdü. CL kartı, tüccarlara ödeme yapmak için kullanıldığında, kriptoyu güvenli bir cüzdandan anında fiat’a dönüştürür.

Ledger, Decrypt’in bildirilen zam mevzusundaki soruşturmalarına hemen hemen cevap vermedi.

Kripto cüzdanlarında sekmeler tutmak

Son aylarda, siyaset yapıcılar içinde, bilhassa Ledger’ın yapmış olduğu türden barındırılmayan kripto cüzdanların müşterinizi tanıyın (KYC) gereksinimlerine doğal olarak olup olmayacağı mevzusunda yoğun bir münakaşa yaşandı.

Eğer öyleyse, bu cüzdan sağlayıcılarının cüzdan kullanıcıları hakkında kişisel bilgiler sağlaması gerekir.

Ledger ve Trezor, üçüncü taraflara dayanmayan ve gizleme amaçlı olmayan cüzdanlar olarak da malum barındırılmayan cüzdanların donanım örnekleridir. Öteki örnekler, MetaMask ve WalletConnect şeklinde yazılım cüzdanlarını ihtiva eder.

Bu senenin başlarında, Avrupa Birliği parlamentosu ezici bir çoğunlukla anonim kripto işlemlerini yasaklamak için yeni düzenleyici önlemler alınması lehinde oy kullandı.

AB parlamentosunun önerileri, kripto hizmet sağlayıcılarının, barındırılmayan cüzdanlar kullanarak 1.000 Euro’dan (~ 1.022 $) fazla işlem icra eden kişilerden kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler toplamasını gerektiriyor.

Tam tersine, Haziran ayında Birleşik Krallık hükümeti, akademisyenler ve sanayi uzmanları da dahil olmak suretiyle çeşitli onaylardan geri bildirim aldıktan sonrasında barındırılmayan cüzdanlara KYC uygulamak için benzer bir uygulamayı rafa kaldırdı.

Potansiyel raporlama gereksiniminin karşıtları, bunu dayatmanın yükünün, yasa dışı işlemlerle mücadeledeki etkinliğinden “orantısız olarak” daha ağır basacağını savundu.

O sırada İngiliz Hazinesi tarafınca gösterilen bir belgeye bakılırsa: “Barındırılmayan tüm cüzdan transferleri için lehtar ve kaynak bilgilerinin toplanmasını istemek yerine, kripto varlık işletmelerinin bu detayları yalnızca yüksek risk oluşturduğu belirlenen işlemler için toplaması umut ediliyor. yasadışı finans.”

Aynı ay, ABD Gömü Bakanlığı’ndan bir temsilci, Gömü’nin “barındırılmayan cüzdanlarla ilişkili benzersiz riskleri ele almak için çalıştığını” söylemiş oldu, sadece bu aşamada önlemlerin nezaret dışı cüzdanlara KYC kurallarının uygulanmasını içerip içermeyeceği belli değil.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir