Kripto girişimi, Deloitte’a karşı siber işgal anlaşmazlığını kazanmıştır

Kripto girişimi Don’t Know Your Customer, muhasebe devi Deloitte’un alan adı üstünden getirmiş olduğu bir siber işgal şikayetinden kaçınmayı başardı.

Web3 tasarım ve markalama şirketi Penultimate Media Systems, anonimlik sunan ön ödemeli kartlar sunarken Binance Smart zincirinde etkinlik gösteren kar amacı gütmeyen bir topluluk bulunduğunu iddia eden kripto müşterisi için DontKYC.com’u kaydettirdi.

Deloitte, alan adı sahibinin kendi internet sayfasında hizmetini DKYC olarak kısalttığını onaylamaz. Muhasebe şirketi, ihtilaflı alan adının kısaltmasını aynı şekilde kullandığı için kendi markasına oldukça benzediğini savundu.

Deloitte, DKYC’nin internet sayfasını yasa dışı olmakla bile suçladı ve girişimin tartışmalı alan adını kullanmasının muhasebe firmasının itibarına zarar verdiği iddialarını altını çizdi. Muhasebe şirketi, kripto girişiminin, finans dünyasındaki müşterilerin tanımlanması ve izlenebilirliği ile ilgilenen kendi “knowyourclient” hizmetiyle direkt çelişen anonim finansal işlemleri desteklediğini deklare etti.

Dünya Fikri Iyelik Örgütü, Deloitte’un alan adının fena niyetle kullanıldığını gösteremediğini korumak için çaba sarfeden kararını Domain Name Wire vasıtasıyla yayınladı.

İddialara cevap olarak DKYC, Deloitte’un ticari markasını bilmediğini ve alan adını kaydetmeden ilkin ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ni araştırdığını iddia etti.

6 Mayıs 2022 itibariyle, girişim şu anda “ShadowFi” olarak tekrardan markalaşıyor ve kara para aklama ile sunmuş olduğu günlük harcama hizmetleri arasındaki farkı vurgulayarak Deloitte’un alan adının yasadışı olarak kullanıldığı suçlamasına karşı çıkıyor.

Başlangıç, merkezi olmayan finans (DeFi) ve anonim harcamaları gerçek anlamda birleştirir ve Binance Akıllı Zinciri üstünde çalışır. “Günlük hayatınızı finanse ederken Binance Akıllı Zincirine (BSC) yatırım yapın. Satıcımız bizim kim olduğumuzu bilmiyor ve ikimiz de sizin kim olduğunuzu bilmiyoruz. Kimlik gerekmez. Asla,” internet sayfasında okur.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir