Kripto İnovasyon Konseyi, liderlik ekibi oluşturmak için hükümet içerdekilerini işe alıyor

Kripto Konseyi İnovasyonu yada CCI bir kripto savunuculuğu, bir grup ve düzenleyici kurumlarla kriptonun yararları hakkında diyaloglar kuran bir kripto savunuculuğu grubu, ABD Birleşik Devletleri’nde finansal düzenleyici siyaset mevzusunda deneyime haiz iki yeni uzman işe aldı.

CCİ Salı günü yapmış olduğu bir duyuruda, eski bir Federal Biriki Kurulu ve Gömü Bakanlığı çalışanı olan Linda Jeng ile Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Fahri Spencer Bachus’un eski personel başkan yardımcısı Brett Quick’in, onun politikasını desteklemek için konseye katılacaklarını söylemiş oldu. ve düzenleyici işler ekibi. Daha ilkin Circle ve Coinbase tarafınca kurulan Merkez Konsorsiyumu’nda benzer bir görevde çalışmış olan Jeng, konseyin baş küresel düzenleyici yetkilisi ve genel danışmanı olurken Quick, CCİ’nin Şimal ABD hükümet işlerinden görevli başkanı olarak katılacak.

Nisan 2021’de kurulan CCİ’nin destekçileri içinde Coinbase, Gemini, Fidelity Digital Assets, Paradigm, Ribbit Capital, Andreessen Horowitz ve Block yer ediniyor. Dünya Ekonomik Forumu’nda blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisinin eski başkanı olan Sheila Warren, Şubat ayında CEO olarak CCİ’ye katıldı. O zamandan beri, CCİ eski ABD Senatörü Cory Gardner’ın savunuculuk grubunun liderlik ekibinde yer alacağını duyurdu.

CCİ’ye bakılırsa, şu anki odak noktası, milletvekillerini kripto para birimleri, Avrupa Birliği’nin Kripto Varlıklarda Piyasalar yada AB üye ülkeleri içinde kripto düzenlemelerini uyumlu hale getirmeyi amaçlayan MiCA yasası ve çıkarılan yasalar kullanarak yaptırımlardan kaçınma ile ilgili mevzularda desteklemek olmuştur. ABD Birleşik Devletleri’ndeki dijital varlıklarla ilgili. Hem Temsilciler Meclisi hem de Senato’daki ABD milletvekilleri, stabilcoinlerden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu arasındaki düzenleyici çizgilerin nereye çizileceğini belirlemeye kadar, ülkedeki kripto ile ilgili ürünlerin iyi mi ele alınacağına dair değişik faturalar ortaya koydu.

İlgili: WEF 2022: CCI CEO’su Sheila Warren, piyasadaki aksaklıklara karşın ciddi insanların kriptoda kalacağını söylüyor

@SenToomey ve @SenatorSinema’nın iki taraflı liderliğini alkışlıyoruz.

Her 5 Amerikalıdan 1’inin kripto sahibi olması yada kullanımı ile daha çok düzenleyici netlik, endüstrinin bir sonraki gelişme aşamasını destekleyecektir.https://t.co/M71ZD8mqB9

— Kripto İnovasyon Konseyi (@crypto_council) 26 Temmuz 2022

CCİ, Temmuz 2021’de Tesla CEO’su Elon Musk ve Jack Dorsey de dahil olmak suretiyle konuşmacıların yer almış olduğu “The ₿ Word” adlı Bitcoin (BTC) benimsemesi üstüne sanal bir etkinliğe ev sahipliği yapmış oldu. Coin Center da dahil olmak suretiyle ABD’deki öteki birçok kripto politikası savunucusu grup, çoğu zaman dijital varlıklarla ilgili yasa ve yönetmeliklere ağırlık veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir