Kripto Korkusu ve Açgözlülük Endeksi Piyasa Duyarlılığının Korkulu Bulunduğunu Gösteriyor – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin (CFGI) mühim düşüklere düşmesinden ve Mayıs sonunda ve Haziran ayının büyük bir bölümünde kripto piyasalarında “aşırı korkuya” işaret etmesinden sonrasında, bugün CFGI derecesi hala “korku” bölgesinde, sadece bir iyileşme görmüş oldu. 19 Haziran’da, CFGI derecesi “aşırı korku” anlamına gelen 6’lık düşük bir puana ulaştı ve 61 gün yada iki ay sonrasında, CFGI derecesi şimdi 33 yada “korku” puanını gösteriyor.

CFGI Sıralama Puanı, Kripto Kışının ‘Korku’ Bölgesinde Yatırımcı Duyarlılığını Korumaya Devam Ettiğini Gösteriyor

Kripto ekonomisi 1 trilyon dolar aralığının üstüne çıkarken, fiyatlar son ralliden sonrasında yine düşmeye başladı. Terra blok zinciri patlamasının peşinden, kripto ekonomisi mühim bir kıymet yitirdi ve aşırı korku, topluluğu Haziran ayına kadar salladı. Alternative.me’de barındırılan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi (CFGI) o sırada ciddi şekilde düştü ve 31 Mayıs 2022’de Bitcoin.com News, CFGI sıralama puanının 100 üstünden 16 yada “aşırı korku” bulunduğunu bildirdi.

CFGI sıralama puanı, her gün “değişik kaynaklardan gelen duygu ve hisleri” çözümleme eder ve bu tarz şeyleri tek bir kolay sayıya dönüştürür. Alternative.me, 0 değerinin “Aşırı Korku” anlamına geldiğini, 100 değerinin ise “Aşırı Açgözlülüğü” temsil ettiğini belirtir. Internet sayfası şunları ekler:

kripto piyasası [behavior] oldukca duygusaldır. Piyasa yükselirken insanoğlu açgözlü olma eğilimindedir ve bu da FOMO’ya (Yitirme Korkusu) niçin olur. Ek olarak, insanoğlu çoğu zaman paralarını mantıksız bir tepkiyle satarlar. [to] kırmızı sayıları görmek — İki kolay varsayım vardır: 1) Aşırı korku, yatırımcıların oldukca endişeli bulunduğunun bir işareti olabilir. Bu bir alım fırsatı olabilir. 2) Yatırımcılar oldukca açgözlü hale ulaştığında, bu, piyasanın bir düzeltmeye ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

Haziran ortasında, CFGI sıralama puanı daha da düştü ve 19 Haziran 2022’de 100 üstünden 6 benzer biçimde düşük bir puana düştü. Tarihsel kripto fiyat verileri, BTC’nin o gün ve Haziran’dan önceki gün birim başına 20,553$’dan işlem gördüğünü gösteriyor. 18 Ekim’de BTC, birim başına 17.593 $ ile 2022’nin en düşük seviyesine ulaştı. Bugün, CFGI sıralama puanı iyileşti ve duygu kıymeti 100 üstünden 33 puanla “aşırı korku” konumundan “korku” bölgesine taşındı.

BTC, Mayıs ve Haziran aylarındaki piyasa düşüşlerinden sonrasında bazı kayıpları telafi etmeyi başardı ve 14 Ağustos 2022’de fiyat birim başına 25.212 dolara ulaştı. Aynı gün, CFGI sıralama puanı, duyarlılığın döndüğünü gösteren 47’ye terfi etti. Bununla beraber, son 48 saat içinde BTC, birim başına 23.593 dolardan bugünün en düşük seviyesi olan 21.268 dolara kayarak değerde mühim bir düşüş yaşadı. CFGI sıralaması “korku” bölgesinin üstüne çıkamadı ve “aşırı korku” puanları aralığına geri dönüyor benzer biçimde görünüyor.

Bu hikayedeki etiketler

Çözümleme, Bitcoin, Bitcoin (BTC), Bitcoin piyasaları, BTC, BTC Piyasa Duyarlılığı, CFGI, CFGI sıralama puanı, Kripto, Kripto Korkusu, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, kripto piyasası güncellemesi, Kripto pazarları, veriler, aşırı korku, Korku, Açgözlülük , Açgözlü, Piyasa İlgisi, piyasa duyarlılığı, Piyasalar, Fiyat

Son CFGI sıralama puanı ve kripto ekonomisinin yine USD değerine dalması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Alternative.me vesilesiyle CFGI

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir