Kripto kullanıcıları 2022’nin ilk yarısında NFT basmak için 2,7 milyar dolar harcadı: Rapor

Blockchain veri şirketi Nansen tarafınca gösterilen yeni pazar araştırmasına bakılırsa, kripto kullanıcıları 2022’nin ilk yarısında Ethereum blok zincirinde 2.7 milyar dolar değerinde 963.227 Ether (ETH) harcadı. OpenSea.io.

Nansen, bu zamanda Ethereum’da 1.088 milyon benzersiz cüzdan adresinden para basmanın gerçekleştiğini söylemiş oldu. Buna karşılık, BNB Zincirinde ortalama 107 milyon dolar değerinde NFT ve Avalanche için 77 milyon dolar basıldı. İki blok zincirinde NFT basımına toplam 263.800 benzersiz cüzdan adresi dahil edildi.

1/ Piyasa katılımcıları, 2022’nin ilk yarısında NFT’leri basmak için 963.227 $ ETH (ortalama 2,7 milyar $) harcadı.

Peki NFT projeleri topladıkları parayla ne yapmış oldu?

Son olarak araştırmamızı buradan okuyun: https://t.co/ifgKdTnF9S

– Nansen (@nansen_ai) 2 Ağustos 2022

Altmış dokuz NFT koleksiyonu yalnızca 22 Mayıs’ta piyasaya sürüldü ve günlük basım hacmi 120.000 ETH’yi aştı. Senenin ilk yarısında Ethereum’da basılan ve satılan toplam NFT koleksiyonu sayısı 28.986 idi. NFT projelerinin üçte ikisinden fazlası 5 ETH’den daha azını artırdı, sadece 140 koleksiyon 1.000 ETH’nin üstünde terfi etti. Kümülatif olarak, Ethereum’daki ilk beş NFT koleksiyonu, genel madenciliğin %8,4’ünü oluşturdu. Bunlara Pixelmon – Generation 1, Moonbirds, VeeFriends Series 2, Genesis Box ve World of Women Galaxy dahildir.

İlgili: Nifty News: Dr DisRespect, NFT oyununu karışık tepkiye açıklıyor, FC Barcelona’nın ilk NFT’si 700 bin dolar ve daha çok satıyor…

Toplanan miktarın ortalama yarısı NFT projelerinde kalırken, öteki yarısı varlık dışı cüzdanlara dağıtıldı. Sadece Nansen, yalnızca NFT projelerinin adreslerinden direkt işlem adreslerine meydana getirilen direkt transferleri izleyebildi. Öteki karşı taraflara meydana getirilen müteakip işlemler kaydedilmedi, bu yüzden NFT düştükten sonrasında fonların iyi mi kullanıldığına dair ihtimaller içinde neticeleri sınırladı.

Nansen, araştırmanın yanı sıra, hem ERC-721 hem de ERC-1155 belirteç standartları için Ethereum’daki en iyi 500 NFT koleksiyonunun performansını izleyen NFT-500 şeklinde endeks kümeleriyle de tanınır. Şirket, geçen yıl Andreessen Horowitz’den 12 milyon dolarlık yatırım aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir