Kripto madencisi Digihost, kuleleri New York’tan Alabama’ya taşımayı planlıyor

ABD Birleşik Devletleri merkezli bir kripto para madenciliği şirketi olan Digihost, enerji maliyetlerini düşürmek için filosunun bir kısmını New York’tan Alabama’ya taşımayı planladığını duyurdu.

Salı günü yapmış olduğu duyuruda Digihost, firmanın Haziran ayında satın almış olduğu Alabama’daki 55 megavatlık (MW) tesisinin New York’tan bazı kripto madencilerine ev sahipliği yaparak işletme maliyetlerinin düşmesine yol açacağını söylemiş oldu. Maden firmasına bakılırsa, Alabama tesisinde 2022’nin dördüncü çeyreğine kadar 28 MW, 2023’ün ikinci çeyreğine kadar 55 MW hash kapasitesine haiz olmayı hedefliyor.

Ayı piyasasının ortasında artan enerji maliyetleri ve ABD Birleşik Devletleri’nin bazı bölgelerinde üstün dereceli sıcaklıkla uğraşan öteki kripto madencileri şeklinde, Digihost da Temmuz ayında üretilen Bitcoin’i (BTC) sattığını bildirdi. 31 Temmuz itibariyle şirket, toplamda 6,8 milyon dolar değerinde kabaca 220 BTC ve 1.000 Ether (ETH) bulundurduğunu ve borcu olmadığını bildirdi.

Kanadalı kripto madenciliği şirketi Bitfarms ve Core Scientific, borçları kapatma ve kapasiteyi artırma stratejisinin bir parçası olarak BTC varlıklarının bir kısmını sırasıyla Haziran ve Temmuz aylarında sattıklarını bildirdi. Buna ek olarak, Riot Blockchain Temmuz ayında, işletme maliyetlerini düşürmek için bazı madencilerini New York’tan Teksas’a taşıyacağını duyurdu.

İlgili: Madenciler daha verimli platformlar kullandığından BTC madencilik maliyetleri 10 ayın en düşük seviyesine ulaştı

Teksas’taki birçok madencilik şirketi, aşırı sıcak sebebiyle yaz süresince operasyonlarını azalttıklarını yada kapattıklarını bildirdi. Uzmanlar, 2021’deki büyük kış fırtınasına kıyasla konforlu sıcaklıkları korumak için daha çok talep bulunduğunu öne sürerek, eyaletin enerji şebekesinin kısmen klimalar için ihtiyaç duyulan güce bağlı olarak talebi karşılamaya hazır olmayabileceğini öne sürdüler.

Cointelegraph, Digihost’a ulaştı, sadece yayınlandığı sırada bir cevap almadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir