Kripto madencisi Poolin, ‘likidite sorunlarını’ gerekçe göstererek BTC ve ETH çekimlerini duraklattı

Hash oranına bakılırsa en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından önde gelen Poolin, “likidite sorunları” sebebiyle cüzdan hizmetinden Bitcoin ve Ether çekimlerini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

Poolin Pazartesi günü yapmış olduğu bir duyuruda, cüzdan hizmetinin “son zamanlarda artan para çekme talepleri sebebiyle bazı likidite sorunlarıyla karşı karşıya bulunduğunu” ve Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) ödemelerini geçici olarak durdurmayı planladığını söylemiş oldu. Poolin desteği, Telegram kanalında, kullanıcılara düzgüsel hizmete devam edeceği “belirli bir tarih belirlemenin zor bulunduğunu” söylemiş oldu, sadece bunun birkaç gün sürebileceğini ima ederken, yardım sayfasında “süre ve özgeçmiş planları 2 hafta içinde özgür bırakılır.”

Poolin, “Lütfen güvenli olun, tüm kullanıcı varlıkları güvende ve firmanın net kıymeti pozitif” dedi. “Bakiyeleri çözmek için 6 Eylül’de havuzda kalan BTC ve ETH bakiyelerinin bir anlık görüntüsünü alacağız. 6 Eylül’den sonrasında günlük çıkarılan madeni paralar normalde günlük olarak ödenecektir. Öteki paralar etkilenmez.”

2017 senesinde piyasaya sürülen Poolin, Blockin bünyesinde etkinlik gösteren Çin merkezli bir madencilik havuzudur. BTC.com’dan alınan verilere bakılırsa şirket, son 12 ayda çıkarılan BTC bloklarının ortalama %10,8’inden sorumluydu ve Foundry USA, AntPool ve F2Pool’un arkasından dördüncü en büyük madencilik havuzu olarak geldi.

Madenciliği meydana getirilen bloklara dayalı Bitcoin madencilik havuzu dağılımı. Kaynak: BTC.com

İlgili: Ethereum Merge, madencileri ve madencilik havuzlarını bir seçim halletmeye yönlendiriyor

Madencilik havuzu, düşüş piyasasının ortasında para çekme işlemlerini durduracağını açıklayan kripto alanındaki en sonuncusuydu. Coinbase ve FTX dahil olmak suretiyle birçok borsa, Ethereum blok zincirinin 10-20 Eylül içinde gerçekleşmesi beklenen Proof-of-Stake’e geçişi esnasında ETH’nin geri çekilmesini geçici olarak duraklatacaklarını söylemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir