Kripto Piyasası Selloff’a Dayanırken Bitcoin ve Ethereum Hit

Bu makaleyi paylaş

Bitcoin ve Ethereum düşerken önde gelen birkaç varlık çift haneli kayıplar yaşadı.

Bitcoin ve Ethereum Düzeltmesi

Kripto para piyasasının son rallisi durmuş benzer biçimde görünüyor.

BTC/USD (Kaynak: CoinGecko)

Bitcoin ve Ethereum Cuma günü erken saatlerde piyasanın en iyi kripto para birimlerinin birçoğunu vuran daha geniş bir satışla düşüş eğilimine girdi. CoinGecko verilerine bakılırsa, Bitcoin son 24 saatte %7,3 düştü ve basın zamanında 23.500$’dan 21.750$’a düştü. Ethereum %6.2 kayıpla 1.730 dolardan işlem görmüş oldu. Önde gelen kripto para birimleri, piyasaya olan güvenin yenilenmesi ve Ethereum’un yaklaşmakta olan “Birleştirme” ile Hisse Kanıtı için yaygın beklentinin yardımıyla, son birkaç hafta içinde ralli yapmış oldu. Bununla beraber, her iki varlık da momentum azaldıkça geçen hafta düştü.

Öteki birçok büyük kripto varlığı da krizden etkilendi. Bitcoin ve Ethereum kanadığında, piyasa kıymeti daha düşük olan öteki kripto para birimleri, panikleyen piyasa katılımcıları pozisyonlarından çıkmak için acil ederken piyasa değerinde daha süratli düşme eğilimindedir. Dogecoin, Polygon, NEAR, Solana ve Avalanche, son 24 saat içinde çift haneli kayıplar kaydetti.

Düzeltmenin bir istisnası, pazarın darbe almasına karşın %5,2 yükselen Gnosis oldu. Gnosis Safe, Perşembe günü erken kullanıcılara SAFE adlı yeni bir jetonu airdropla vereceğini duyurdu, bu da Gnosis’in niçin oynaklığa karşı direndiğini açıklıyor.

Kripto para piyasası Temmuz ve Ağustos ayı süresince Haziran ayının en düşük seviyesinden sıçradıktan sonrasında, birçok piyasa katılımcısı umutlarını yükseliş rallisinin dördüncü çeyreğe kadar devam etmesine bağladı. Şüphesiz, potansiyel bir dalgalanma için en kuvvetli katalizör, 15 Eylül’de gönderilmesi planlanan Ethereum’un Birleştirme etkinliğidir. Bununla beraber, Gömü’nin Tornado Cash’i onaylama hamlesinin arkasından Ethereum’un sıkıdüzen direncine ilişkin artan endişelerle, daha ilkin popüler olan Merge anlatısı, son bir haftadır enerjisini kaybetmeye başladı.

Son olarak geri çekilme, küresel kripto para piyasası kapitalizasyonunun ortalama %6,8 kaybettiğini görmüş oldu. Alan şu anda 1,08 trilyon dolar değerinde, Kasım 2021 zirvesinden ortalama %64 aşağıda.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH, NEAR, MATIC ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir