Kripto Şüphecileri, Kripto Düzenlemesinin O Kadar Karmaşık Değil Bulunduğunu Söylüyor

Pazartesi günkü kripto şüphecilerinin yada “nocoiners”ın bir araya gelmiş olduğu “Kripto Politikası Sempozyumu”ndaki konuşmacılar, kripto savunucularından gelen “düzenleme netliği” için meydana getirilen ortak çağrıları “dikkat dağıtıcı” olarak reddetti. Kriptoyla ilgili düzenlemeler tamamen açık, dediler ve bu yüzden kripto meraklıları onlardan hoşlanmıyor.

Santa Clara Üniversitesi’nden hukuk profesörü Stephen Diamond, “Oscar, ‘düzenleyici netliği’ ilk ortaya atan kişiye verilmelidir” dedi.

“Düzenleyiciler ve Düzenlemeler Kripto Mücadelesini Karşılamaya Uygun mu?” başlıklı bir panelde. Diamond şunları söylemiş oldu: “Düzenleyici netlik var – oldukça kolay ve uzun süredir yürürlükte. Ümit ederim bu fazlaca istikrarlı finansal piyasa anlayışını tekrardan tanımlamak için acıklı bir değişim olmaz.”

Çekişmeli olarak, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile dünyanın en büyük kripto borsalarından kabul edilen Coinbase içinde devam eden bir münakaşa vardı. SEC kısa süre ilkin iki eski Coinbase çalışanını içeriden öğrenenlerin ticareti için dava etti ve bunu yaparken Coinbase tarafınca satılan kripto tokenlerinin birçoğunun menkul kıymetler bulunduğunu öne sürdü.

Coinbase, düzenleyiciye mahkemede meydan okuyan Ripple ve Kik benzer biçimde öteki kripto şirketlerinin geleneğini takip ederek uzun bir blog yazısında SEC’e saldırarak cevap verdi. Öteki şeylerin yanı sıra Coinbase, düzenleyiciyi boğucu teknolojiyle suçladı.

SEC web uygulama dairesi eski başkanı panelist John Stark, bu iddiayı daha ilkin duyduğunu ve düzmece bulunduğunu söylemiş oldu. İlk web şirketlerine karşı yaptırım uyguladığı doksanlarla bir karşılaştırma hayata geçirmeye devam etti.

“O zamanlar ‘teknolojiyi boğduğumuz’ hakkında fazlaca fazla konuşma vardı” dedi. “Hiçbir şeyi boğmuyorduk, hızla gelişen teknolojinin gelişmesi için fena oyuncuları yoldan çekiyorduk. Kripto ile öyleki değil, bu sebeple içinde iyi bir şey yok. Dolandırıcılığı, suçu, hilekarlığı ve hırsızlığı bastırıyoruz.”

Düzenleyiciler ve kripto şirketleri arasındaki karşılıklı güvensizliğin çoğunun merkezinde, hangi düzenleyici kurumun kripto piyasaları üstünde yargı yetkisine haiz olması gerektiği mevzusundaki münakaşa yer ediniyor.

SEC, kendi adına, menkul kıymet dolandırıcılığı olarak kabul etmiş olduğu bir takım projeye karşı yüzlerce sonucu zorlayan büyük bir aplom ile kullandığı fiili otorite konumundan tamamen memnun.

Öte taraftan kripto lobicileri, bu yetki alanının, kripto para birimlerinin daha fazlaca altın, petrol yada yün benzer biçimde emtialar benzer biçimde işlem göreceğini düşünen Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu’na (CFTC) geçmesi için ajitasyon yapıyorlar. Bu yaklaşımın savunucuları, çoğu zaman topluluğa ilişkin olan kripto para birimlerinin, bir menkul kıymeti üçüncü bir tarafın arkasında bir tür temettü vaat eden bir yatırım olarak tanımlayan asırlık Howie testi tarafınca belirlenen dar sınırların arkasında kalabileceğini savunuyorlar. çabalar.

SEC, Bitcoin’in “yeterince merkezi olmayan” bulunduğunu ve bu yüzden bir menkul kıymet olmadığını aslına bakarsan ima etti, sadece öteki madeni paralar belirsizliğini koruyor.

Ayrıca, düzenleyici kurum, lobicilerin ve hatta bazı düzenleyicilerin küçümseyici bir halde “uygulama yöntemiyle düzenleme” olarak görmüş olduğu bir yaklaşım olan, menkul kıymet ihlali kokusuyla her şeyi ağır bir halde çökertti.

Sadece düzenleyicilerin kendileri bu eleştiriye gülüp geçiyorlar.

Diamond, başparmak kuralının asırlık geçmişine ve geniş, çeşitli uygulamalara işaret ederek, “Howie testinin geniş olması gerekiyordu” dedi. Kripto para birimlerinin çoğunluğunun açıkça menkul kıymetler bulunduğunu ve endüstrinin SEC nezarete altında kalması icap ettiğini söylemiş oldu.

Yaptırım mevzusunda, Stark benzer şekilde şaşkındı ve “Bu, yaptırımla düzenleme değil. İcraattır.”

Howie testinin ve öteki SEC kriterlerinin genişliğinin tasarım gereği bulunduğunu ekledi. “Hakikaten fazlaca kolay: İnsanların parasıyla bağlantılı olarak yalan söylemesi imkansız, hile yapması imkansız ve çalamazsınız. Bu menkul kıymet dolandırıcılığı.”

Stark, panelde kripto şirketlerinin düzenleyicilere karşı almış olduğu mücadeleci tutumun bir tek bir hata değil, kendi kendini yenilgiye uğrattığını da sözlerine ekledi. “Regülatörünle kavga etmezsin,” dedi. “Bir gecede işten çıkarılabilirsin.”

Kripto şirketlerine karşı yeni bir yaptırım eylemi turunun yakın bulunduğunu ve düzenleyicilerin hakkaniyet departmanını dahil etme olasılığının yüksek bulunduğunu tahmin etti. Stark, “Bir sonraki dalga borsalar” dedi. “Vuracaklar. Coinbase dava edilecek.”

Kripto şirketleri “çevrimiçi olun ve SEC isimlerini arayın” dedi. Parmaklıklar ardındayken DOJ (Hakkaniyet Departmanı) isimlerini aramayacaklar.”

Bu yorumlar dişsiz değil: Kripto Siyaset Sempozyumu konuşmacılarının en yüksek güç kademelerinde bir seyirci kitlesi var. Diamond ve Stark konuşmadan derhal ilkin, California Demokrat Brad Sherman, hamsterlar hakkında bazı dolambaçlı ve kafa karıştırıcı yorumlar yöntemiyle, kripto endüstrisinin unutulmaya başladığını görme arzusunu tekrardan doğruladı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir