Kripto topluluğu, yeni PayPal politikasının kriptonun benimsenmesini sağlayacağını söylüyor

Twitter’ın kripto topluluğu, PayPal’ın şimdi iptal edilen informasyon politikasının daha çok insanı kripto benimsemeye yönlendirebileceğini savundu.

Siyaset

Siyaset, ödeme şirketinin, kullanıcıları 2.500 dolara kadar tamamlayarak yanlış informasyon için yaptırım yapmasına izin verecekti.

Şirket, yasaklı faaliyetler listesinin “yanlış detayları teşvik eden” yada “kullanıcı güvenliği yada refahı için risk oluşturan” “herhangi bir mesajın, içeriğin yada malzemenin gönderilmesini, yayınlanmasını yada yayınlanmasını” içerdiğini belirtmişti.

PayPal, her bir suçu bağımsız olarak inceleyeceğini ve kullanıcının her ihlal için 2.500 ABD Dolarına kadar zarardan görevli olabileceğini söylemiş oldu. Ek olarak, yalnızca PayPal platformundaki işlemler politikaya doğal olarak olacaktır.

Sadece şirket, kullanıcılarının ve Elon Musk da dahil olmak suretiyle büyük paydaşlarının öfkesini çektikten sonrasında karardan geri adım atmak mecburiyetinde bırakıldı.

kabul

— Elon Musk (@elonmusk) 8 Ekim 2022

Şirket sözcüsünün bildirdiğine nazaran şunları söylemiş oldu:

“PayPal, insanları yanlış bilgilendirme sebebiyle cezalandırmıyor ve bu dilin hiçbir süre politikamıza dahil edilmesi amaçlanmamıştı. Bunun niçin olduğu kargaşalık için özür diliyoruz.”

Kripto topluluğu kriptonun benimsenmesini istiyor

Kripto topluluğundakiler, bu hareketin daha çok insanı sektöre çeken katalizör olabileceğini savundu.

Kripto podcast Empire’ın ev sahibi Santiago Santos, tweetledi, “PayPal’in konuşmaları ve ödemeleri engellemesi, stabilcoin’lerle kripto ödemelerinin benimsenmesi için olan en iyi şey. Bu hızla, web2 şirketlerinin pervasız eylemleri sebebiyle web3’ün benimsenmesi daha çok gerçekleşecek.”

Kullanıcı fikir suçları için PayPal fonları benzer biçimde işletmeler, ifade özgürlüğünü dondurma mücadelesinde son sınırdır.

Ve biz kripto meraklılarının son birkaç senedir feryat attıklarını kesinlikle haklı çıkarıyor.

— ₿ully (@BullyEsq) 8 Ekim 2022

Bianco Research başkanı Jim Bianco’nun “kripto bunu düzelttiğini” söylemesiyle ötekiler de bu görüşe katıldı.

Ayrıca James Lavish, bunun CBDC’lerden ne bekleneceğini gösterdiğini de sözlerine ekledi. “PayPal’ın fena bulunduğunu düşünüyorsunuz. CBDC’lerle neler yapabileceklerini görene kadar bekleyin” dedi.

Sadece, hepimiz kriptonun sansürü tam olarak düzelttiğine inanmıyor. Bazıları, yalnızca Bitcoin’in (BTC) sansürün üstünde bulunduğunu ve öteki tüm belirteçlerin çoğunlukla merkezileştirildiğini ve sansüre eğilimli bulunduğunu deklare etti.

Kripto? Bitcoin demek

— Jerrick Naylor (@JerrickNaylor) 8 Ekim 2022

BNB Zincirinin kısa sürede durdurulmasına, Kanada’daki Özgürlük Konvoyu protestosu esnasında kripto varlıklarının dondurulmasına ve ABD OFAC’ın Tornado Cash’i yaptırım sonucuna ilişkin örnekler verdiler.

Bunu kripto cüzdanları yanlış düşündükleri için dondurulan Kanadalılara açıklayın.

— John Connor (@JohnCon89879921) 8 Ekim 2022

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir