Kripto Twitter’da Bu Hafta: Michael Saylor, Tesla’nın Bitcoin Dökümü için Elon Musk’ı Galeyana getirdi


Gizyazı Çözme için Mitchell Preffer tarafınca hazırlanan çizim

Fiyatlar hafta süresince yeşil olabilir, sadece Crypto Twitter, sektörün devam eden likidite krizine odaklanmaya devam etti.

Bu hafta, Singapurlu borsa Zipmex para çekme işlemlerini dondurdu ve Anthony Scaramucci’nin Skybridge Capital’e bağlı bir hedge fonu olan Legion Strategies, itfaları durdurdu. Ayrıca Blockchain.com, toplu işten çıkarmaları açıklayarak Gemini, Coinbase ve OpenSea saflarına katıldı ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Bitcoin’inin %75’ini 936 milyon dolara nakde çevirdi.

MicroStrategy CEO’su ve milyarder Bitcoin boğası Michael Saylor, Tesla’nın satışının acı gerçeklerine hızla dikkat çekti.

Bitcoin’inizin %75’ini satarsanız, #bitcoin’inizin yalnızca %25’i kalır.

— Michael Saylor⚡️ (@saylor) 20 Temmuz 2022

İflasların ortasında, bir şirket bu parayı biriktiriyor: Daha ilkin batkı etmiş kripto borç verenleri Voyager ve Celsius tarafınca tekrardan yapılanmalarına destek olmak için işe alınan ABD hukuk şirketi Kirkland & Ellis, bu hafta Babel Finance tarafınca işe alındı. Geçen Pazar, Babel “likidite baskılarını” öne sürerek para çekme işlemlerini durdurdu.

Yeni batkı eden Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Kyle Davies’in bir beyanı, eski kripto hedge fonunun eşine 65 milyon dolar ve kurucu ortak Su Zhu’ya 5 milyon dolar borçlu bulunduğunu iddia ediyor. Beş hafta süresince etkin bir halde sessiz kalan Davies ve Zhu, Bloomberg’e her şey çökmeden ilkin yatırımcıların fonlarıyla ne yaptıklarını anlattılar.

Zhu Su, 3AC iflasından 5 milyon dolar ve 3AC kurucu ortağı Kyle Davies’in karısı 65 milyon dolar istiyor.

komik

— Frank Chaparro (@fintechfrank) 18 Temmuz 2022

DeFi haber deposu Defiant, Celsius iflasından etkilenenler tarafınca yargıca yazılan en etkisinde bırakan mektuplardan bazılarını derledi. Likidite krizinin insani maliyetini hakikaten oldukca zorluyorlar.

Celsius iflasından etkilenenlerin bir çok yargıca mektuplar yazdı…

Bazıları kesinlikle yürek parçalayıcı 😢👇

— Defiant (@DefiantNews) 23 Temmuz 2022

Daha iyimser bir notta, blok zinciri tabanlı dosya paylaşım ağı LBRY, mahkemede ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu yendi. Sanırım blok zincirindeki Bitcoin olmayan her token sonuçta bir menkul kıymet değil, değil mi Gary Gensler?

Özgürdü!

Yargıç, birçok SEC iddiasına şüpheyle yaklaştı.

SEC, LBRY’nin mühim seviyede kullanımının spekülatif olmadığını kabul etmek mecburiyetinde bırakıldı.

4-8 hafta içinde özet yargı sonucu, yargılama pek ihtimaller içinde görünmüyor

Sonrasında ve saat 19.00’da @CryptoLawUS’ta canlı yayında

Gelen her insana teşekkürler, pek bir çok resimde değil pic.twitter.com/HjA2yx1eqc

— Jeremy Kauffman 🦔 (@jeremykauffman) 20 Temmuz 2022

Minecraft

Çarşamba günü, Microsoft tarafınca gösterilen hit sandbox oyunu Minecraft, sunucularında NFT’lerin ve blok zinciri teknolojisinin kullanımını engelleyeceğini ve varlıklarına dayalı NFT’lerin oluşturulmasını yasaklayacağını duyurdu. Axie Infinity’nin kurucu ortağı Jiho, haberlerde yükselişe geçti.

Minecraft, NFT’leri yasakladı.

Bu büyük bir evlat edinme işaretidir. Kitapları yasaklamanın onları daha popüler hale getirmesi benzer biçimde, NFT’lere karşı Web2 tepkisi de viral büyümenin önünü açacak. https://t.co/2bkb7PznOF

— The Jiho.eth 🦇🔊 (@Jihoz_Axie) 20 Temmuz 2022

Minecraft tabanlı proje NFT Worlds, uzun bir protesto tweet’i attı.

yenilik, oyuncu deneyimi ve yaratıcılar. Minecraft’ın dünyaya getirmiş olduğu şeyin açık, parasız, gelişmiş bir versiyonunun yaratıcılar, geliştiriciler ve sonucunda oyuncular için daha iyi bir gelecek olacağına inanıyoruz.

— NFT Worlds (@nftworldsNFT) 22 Temmuz 2022

Ötekiler, Decrypt’in beş ay ilkin arayan Kate Irwin de dahil olmak suretiyle uzun süre ilkin geldiğini görmüş oldu.

Minecraft’ın onları kapatma ihtimalinin devasa yükseklikte bulunduğunu ve fanboy ordusunun oldukca kızdığını Şubat ayında yeniden aramıştım 😂 https://t.co/VngEFTXEE8

— Kate Irwin (@pixiekate13) 23 Temmuz 2022

başka yerde

Pazartesi günü, Ethereum Ad Hizmetinde belirli bir alan satın alan bir cüzdanın kime ilişik olduğu mevzusunda bazı spekülasyonlar vardı.

Amazon.eth’de şu anda yeni bir cüzdandan 1.000.000 ABD Doları USDC teklifi

— DANİEL’İN VURUŞLARI | 260.eth (@danielgothits) 18 Temmuz 2022

Popüler NFT pazarı OpenSea, Solana merkezli bir rakiple küstah bir söz savaşına girdi.

“Güzel sanatlar satıcısı” ve “acil likidite yardımı” tedarikçisi bulunduğunu iddia eden Twitter kullanıcısı @8892OS, iddiaya bakılırsa birisini oldukca fazla Ethereum için dolandırdı ve o şahıs … daha fazlasını mı gönderdi?

Rusya doğumlu Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, Ukrayna’nın Vladimir Putin’in devam eden işgalini püskürtmesine destek olmak için insani çabalarından dolayı teşekkür edildi.

Ve son olarak, GameStop’un yeni NFT platformu, Associated Press fotoğrafçısı Richard Drew’un “Düşen Adam” olarak malum dünyaca meşhur bir 11 Eylül kurbanı görüntüsünden açıkça esinlenen bir NFT’yi listelediği için eleştiri aldı.

NFT o zamandan beri listeden çıkarılmış benzer biçimde görünüyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir