Kripto Twitter’da Bu Hafta: Wikipedia Siyaset Oynamakla Suçlandı, Coinbase’den Sıkılmış Maymun İşbirliği Yaygın Bir Şekilde Eleştirildi


Gizyazı Çözme için Mitchell Preffer tarafınca hazırlanan çizim

ABD Merkez Bankası’nın Çarşamba günü faiz oranlarının enflasyonla savaşım için ek 75 baz puan artırılacağını açıklamasına karşın, önde gelen kripto para birimleri bu hafta kıymet kazanmıştır.

Tipik olarak, bunun şeklinde duyurular kripto pazarlarına zarar verir. Geçen ay, Fed, 1994’ten bu yana en süratli artışla oranları 75 baz puan artırdı. Kripto tutarları, borçlanma maliyeti arttıkça ağır bir halde düştü ve yatırımcıların riskli varlıkları terk etmesine niçin oldu. Bu sefer bu şekilde bir cevap gelmedi ve önde gelen tüm kripto para birimleri yedi günlük kayda kıymet fiyat artışları kaydetti.

Art arda iki çeyrek negatif GSYİH büyümesinin arkasından ABD’nin resesyonda olup olmadığı mevzusunda şiddetli bir münakaşa sürüyor. Beyaz Saray öyleki düşünmüyor.

🇺🇸 WH Basın Sekreteri Jean-Pierre, Beyaz Saray yetkililerinin art arda iki çeyrek negatif GSYİH büyümesinin arkasından “durgunluğu tekrardan tanımladıkları” iddialarını yalan olduğunu beyan etti. pic.twitter.com/SkUWSHXnRy

— Watcher.Guru (@WatcherGuru) 27 Temmuz 2022

Münakaşa o denli yoğundu ki Wikipedia, “Durgunluk” sayfasını düzenleme izinlerini “yarı korumaya” ayarladı, doğrusu yeni yada seyrek kullananların makaleyi düzenlemeden ilkin dört gün beklemesi ve öteki sayfalarda 10 düzenleme yapması gerekiyor.

Wikipedia’nın koruma politikası şöyleki diyor: “Yeni yada kayıtlı olmayan kullanıcılardan mühim oranda kesinti yada vandalizm olduğunda yarı koruma yararlıdır.”

Haber, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’yu sinirlendirdi, sadece en azından yardım eli uzattı.

Durgunluk hakkında data edinin, enflasyon hakkında data edinin, arkasından #bitcoin ve #BNB hakkında data edinin.

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 27 Temmuz 2022

Ve Türkiye’nin maliye bakanı Nureddin Nebati ile görüşmeyi doğruladı.

Nisan 2021’de, Türkiye’nin merkez bankası, dünyanın şahıs başına en yüksek kripto kullanımına haiz ülkelerden bazılarına haiz olmasına karşın kripto ödemelerini yasakladı. Sadece Mayıs ayında Bloomberg tarafınca gösterilen bir rapor, ülkenin piyasayı denetlemek için düzenlemeler hazırladığını doğruladı. Geçici bir teklif, kripto şirketlerinin minimum 100 milyon liraya (5.6 milyon dolar) haiz olmasını gerektirirken, Türkiye topraklarında genişlemek isteyen küresel borsalar ve borç verenler, hükümet tarafınca vergilendirilebilecek şubeler açmak zorunda kalabilir.

Öteki CEO haberlerinde, Bitcoin’e alımlı 3,98 milyar dolar harcayan ve muhtemelen yatırımın altında kalan Bitcoin maksimalist ve MicroStrategy patronu Michael Saylor sağlam duruyor.

Bugünkü Federal Biriki toplantısının arkasından, #Bitcoin’in para politikası değişmedi.

— Michael Saylor⚡️ (@saylor) 27 Temmuz 2022

Saylor, bu ayın başlarında bir video röportajında ​​Ethereum’a gölge düşürdü ve dünyanın ikinci favori kripto para biriminin merkezi bir güvenlik bulunduğunu ima etti. Bu hafta bununla ilgili bir tweet’e cevap veren Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin mutlu değildi.

Buterin ek olarak meta veri tabanını inşa etmeye yönelik kurumsal girişimler hakkında fikrini de sundu. İpucu: Mark Zuckerberg’in piyasayı köşeye sıkıştıracağını düşünmüyor.

“Metaverse” gerçekleşecek, sadece metaverse’yi kasıtlı olarak yaratmaya yönelik mevcut kurumsal girişimlerin hiçbirinin bir yere gideceğini sanmıyorum. https://t.co/tVUfq4CWmP

— vitalik.eth (@VitalikButerin) 30 Temmuz 2022

Orijinal tweetine cevap veren Buterin, Meta’nın metaverse pivotunun oldukça erken olduğundan başarısız olacağına inandığını deklare etti.

Benim eleştirim “Metaverse Wikipedia, Metaverse Encyclopedia Britannica’yı yenecek”ten daha derin. Hemen hemen “meta veri deposu”nun tanımını hakkaten bilmiyoruz, insanların gerçekte ne istediğini bilmek için oldukça erken. Doğrusu Feysbuk’un şimdi yarattığı her şey yanlış ateşlenecek.

— vitalik.eth (@VitalikButerin) 31 Temmuz 2022

‘Web3 bingo cringe festivali’

Coinbase, “The Degen Trilogy” adlı üç parçalı metaverse temalı bir film üretmek için Bored Ape Yacht Club ile beraber çalıştı. Salı günü ilk bölüm gösterildi.

DEGEN ÜÇLEMESİ: BİRİNCİ BÖLÜM

⛓️ZİNCİRİ ÇALIŞTIR⛓️

İşte toplulukla beraber inşa ettiğimiz şeye ilk bakış 👀📽️ pic.twitter.com/RSV6McnMlw

— Coinbase (@coinbase) 26 Temmuz 2022

Film, ufak bir vaka örgüsü, gerilim ya da drama duygusuyla beraber dolambaçlı. Hakkaten beş dakikalık bir kripto parası. Crypto Twitter, projeyi geniş çapta panliyor. Ve birisi kripto podcast yayıncısı Cobie’nin hala telefonuna yanıt verip vermediğini denetim etse iyi olur.

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha kendimi kafamdan vuracağım

— Cobie (@cobie) 26 Temmuz 2022

Bir kez daha düşündüm, o iyi.

web3 bingo cringe festivalini bitirmek için Zuckerberg kardeşten bir kamera hücresine ihtiyacı vardı

— Cobie (@cobie) 26 Temmuz 2022

Coin Bureau olarak malum bir tweeter, filmi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna bildirmeyi önerdi.

SEC, bunu yasadışı bir halde utanç uyandırmak için soruşturmayı tercih etmeli.

— Para Bürosu (guy.eth) (@coinbureau) 27 Temmuz 2022

Coin Corner CEO’su Danny Scott, beş dakikasını geri istiyor.

Bunu izleyerek hayatımın 5 dakikasını boşa harcadığıma inanamıyorum.

Sonunda başladığından daha oldukça kafam karıştı.

Bu videodaki amaç ne?

— Danny Scott ⚡ (@CoinCornerDanny) 27 Temmuz 2022

Ve son olarak, ilgili bir notta, oldukça platinli hip hop yapımcısı Illa Da Producer, Yuga Labs’ta BAYC ekibine katıldığını duyurdu.

GM! Yaşam/kariyer güncellemesi! Tutkulu bir web3 topluluğuna haiz, uzun süredir fanatik olduğum VE parçası olduğum bir şirket olan @yugalabs’a Topluluk ve Ortaklık Lideri olarak katıldım.🥴

— illaDaProducer (@illaDaProducer) 26 Temmuz 2022

Illa, kripto seven rap efsanesi Eminem ile sık sık yapmış olduğu işbirlikleri ile tanınır.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir