Kriptoya uyarlanabilir BankProv mürekkepleri, emanet hesapları sunmak için Republic ile anlaştı

Kriptoya uyarlanabilir ticari banka BankProv, platformlarında fon toplamak isteyen BankProv müşterilerine emanet hesapları sunmak için kitle fonlaması pazarı Republic ile ortaklaşa iş yapıyor.

Cumhuriyet, BankProv’un finansal teknoloji şirketi Gömü Prime’dan dış kaynaklı olarak sağlanan Hizmet Olarak Bankacılık (BaaS) hizmetini değiştirecek. Yeni ortaklaşa iş ile Republic, BankProv müşterilerine emanet hesapları sunmak için Gömü Prime’ın API tabanlı finansal hizmetlerini kullanacak.

BankProv CEO’su Dave Mansfield yeni ortaklık hakkında yorum yapmış oldu ve şunları söylemiş oldu:

“Müşterilerimiz için hususi olarak hazırlanmış Hizmet Olarak Hususi Bankacılık (BaaS) teknolojisi geliştirmeye odaklanmamız, yetersiz hizmet alan pazarlara sektörde ilk çözümleri uygulamamıza olanak tanıyor.”

Yeni emanet hizmeti ile BankProv’un kurumsal müşterileri, projeleri için kripto ve fiat para cinsinden bağış toplayabilir.

BankProv

BankProv, 200 senelik bir Provident Bancorp iştirakidir ve yasal olarak İhtiyat Bankası olarak etkinlik göstermektedir. BankProv, kendisini kurumsal müşteriler için “geleceğe hazır ticari banka” olarak tanımlıyor. Hizmetleri kripto, yenilenebilir enerji ve yenilikçi finansal teknolojiler çevresinde dönüyor.

Banka, kripto yerli firmalar için Bitcoin ATM’leri, kripto destekli kredi seçenekleri, kripto para yatırma çözümleri ve USD hesapları sunuyor. Emanet hesapları, bankanın kripto hizmetlerine yeni bir ek olacak.

Cryptobank vs. Crypto-dostu Banka

Kripto alanı hala oldukca yönlü bir düzenleyici çerçeveden yoksun olduğundan, bir kripto bankasının ne işe yaradığını söylemek zor. ABD’de, herhangi bir kurum, ABD doları tutma lisansına haiz olduğu sürece ‘banka’ unvanını kullanabilir. Bu açıdan kripto entegrasyonları olan bankalar kripto bankası sayılamaz.

Revolut, Juno ve müttefiki benzer biçimde yeni nesil bankalar, bankacılık çözümleri ve kripto entegrasyonları sunuyor. Mesela Revolut, kullanıcılarının platformundan kripto varlıklarına ve borsaya erişmesine ve tecim yapmasına izin verir. Ally, kullananların banka hesaplarını yada kredi kartlarını Coinbase cüzdanlarına bağlayabilecekleri ve bu tarz şeyleri kripto ticareti için kullanabilecekleri bir Coinbase entegrasyonuna haizdir. Öte taraftan Juno, USDC’deki tasarruflara faiz sunuyor ve kullananların maaş çeklerini kriptoya dönüştürmelerine izin veriyor.

Bazıları, kullananların bir kripto bankası olmak için kripto tutmasına izin vermenin kafi bulunduğunu korumak için çaba sarfediyor. Cornell Hukuk Fakültesi Profesörü Dan Awrey benzer biçimde ötekiler, kripto bankası teriminin “somut bir anlam sağladığını” düşünüyor.

Awrey bu somut anlamın ne anlama geleceğini belirtmese de BankProv’un öteki yeni nesil bankalara bakılırsa daha yüksek kripto benimsemeye haiz bulunduğunu ve kripto bankası olarak anılmaya en yakın bulunduğunu söylemek mümkün. BankProv gene de kripto bankası olarak adlandırılmak için kafi olmasa da kripto şirketlerine USD hesapları ve öteki yeni nesil bankaların sunmadığı kripto destekli borç verme seçenekleri sunuyor.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir