Küresel Piyasalar Pelosi’nin Tayvan Ziyaretine Tepki Verirken BTC ve ETH Rebound – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Küresel finans piyasaları ABD Meclis Başkanı Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin niçin olduğu gerilimlere tepki gösterdiğinden, Bitcoin ve ethereum Çarşamba günü yüksek işlem görmüş oldu. Altın fiyatı bir ayın en yüksek seviyesini koruduktan sonrasında Salı günü geç saatlerde ortalama 40 dolar düşerken, S&P 500 de kargaşa ve bunalımlı bir seansla karşı karşıya kaldı.

bitcoin

Bitcoin (BTC), token fiyatlarının art arda beş gün devam eden düşüşün peşinden toparlanmasıyla Çarşamba günü daha yüksek işlem görmüş oldu.

Salı günkü seansta 22.710.08$’lık düşük bir düşüşün peşinden, dünyanın en büyük kripto para birimi bugün erken saatlerde 23.446.87$’a terfi etti.

Bu artış, boğaların dün 22.600 dolarlık bir destek noktasından bir kırılmayı önleyebildiği için geliyor ve bu muhtemelen 20.000 dolara doğru bir hareketi tetikleyecekti.

BTC/USD – Günlük Grafik

Bununla beraber, küresel piyasalar daha çok jeopolitik gerilime tepki verirken, oynaklık Bitcoin’i son direnç seviyesine geri itecek benzer biçimde görünüyor.

Bu nokta 24.200 dolarlık bölgede ve bugünün momentumunun haftanın geri kalanı süresince devam etmesi durumunda BTC boğalarının bir sonraki hedefi olabilir.

Fiyat gücü de toparlandı, 14 günlük göreli güç endeksi (RSI) 53 tabanının üstünde geziniyor ve şu anda 56’da seyrediyor.

Ethereum

Bitcoin’e ek olarak, kripto pazarlarına yükseliş momentumunun geri dönmesinin peşinden ethereum (ETH) de yeniden yeşile döndü.

ETH/USD, bugünün işlem seansı esnasında 1.672.63$’lık gün içi en yüksek seviyesine terfi etti ve bu, dünün en düşük seviyesi olan 1.570.09$’dan 1.000$’ın üstünde terfi etti.

BTC’ye benzer şekilde, bugünün toparlanması, Salı günü yanlış bir kopuşun peşinden boğaların süratli bir halde 1,620 dolarlık bir destek seviyesini tekrardan yakalamasıyla geliyor.

ETH/USD – Günlük Grafik

O zamandan beri baskı yoğunlaştı ve bitcoin’de olduğu benzer biçimde 14 günlük RSI kendi destek noktasının altına düştü.

Yazılı olarak, göreli güç endeksi, dün meydana gelen satış esnasında ayılar tarafınca kendi 58’lik tabanının kontrol edilmesinin peşinden 61.61’de seyrediyor.

Bu tabanların her ikisi de geçerliyse, bu hafta yapılacak seanslarda ETH’nin 1.800 dolara doğru hareket ettiğini görebiliriz.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Bugün fiyatlardaki toparlanmanın peşinden ethereum yükselmeye devam edecek mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir perspektif getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir