Kurumsal ETH hissiyatı 11 haftalık çıkıştan sonrasında pozitife döndü

CoinShares’e nazaran, Ether’e (ETH) yönelik kurumsal duyarlılık, art arda dört hafta giriş gösteren varlığa maruz kalma sunan dijital yatırım ürünleri ile pozitif vitese geçmiş görünüyor.

Bundan ilkin, ETH yatırım ürünleri, Haziran ortasında toplam yıl başından bugüne (YTD) çıkışların 458 milyon dolara kadar çıkmış olduğu 11 haftalık uzun bir çıkış sürecindeydi.

CoinShares’in haftalık “Dijital Varlık Fon Akışları” raporunun son sayısından elde edilmiş verilere nazaran, Ether yatırım ürünleri, 18 Temmuz ile 22 Temmuz içinde toplam 8.1 milyon dolar giriş kaydetti ve önceki hafta 120 milyon dolarlık mühim girişlere ekledi.

120 milyon dolarlık sayı, ETH ürünleri için Haziran 2021’den bu yana en büyük haftalık girişi işaret ediyor ve CoinShares, Ethereum’un uzun süredir beklenen Birleşmesi tamamlanmaya yaklaşırken “yatırımcı güveninin yavaş yavaş toparlandığını” öne sürüyor.

Halihazırda, ETH yatırım ürünleri için YTD akışları, Haziran ayındaki 458 milyon dolara kıyasla 315 milyon dolar değerinde çıkışa düştü.

öteki varlıklar

CoinShares verileri ek olarak, Bitcoin’e (BTC) maruz kalma sunan yatırım ürünlerinin, geçen hafta 19 milyon dolar ile en büyük girişleri gördüğünü ve BTC fonlarının 206 milyon dolarlık ağır bir giriş oluşturduğu bundan önceki haftaya eklendiğini ortaya koyuyor.

Bilhassa, kurumsal yatırımcılar 2022’nin büyük bölümünde ETH mevzusunda davranışlarında ölçülü olsa da, BTC’ye ilişkin bu görüş, yoldaki birkaç tümsek haricinde, çoğunlukla nispeten pozitif kaldı ve BTC ürünleri 241,3 milyon dolar değerinde YTD girdisi sağlamış oldu.

Varlığa Nazaran Akışlar: CoinShares

İlgili: Araştırmacı, Birleşmenin Ethereum’un Bitcoin’i ele geçirme şansı bulunduğunu söylüyor

Singapur merkezli varlık yöneticisi IDEG, Cointelegraph ile paylaşılan bir raporda, daha geniş kripto yatırımcı duyarlılığının artık nötrden yükselişe geçmeye başladığını ve Ethereum’un Birleşmesi’nin piyasa toparlanmasının mühim bir itici gücü olmasını beklediğini savundu.

Raporda, “Ethereum için PoW’dan PoS’a geçişte gecikmeler ve minik aksilikler olsa da, Birleştirme şimdi 22 Eylül için öngörülüyor – bu, piyasaya açık bir ‘pozitif yukarı yönlü katalizör’ veriyor” diyor rapor.

Birleşmenin, ağın sürdürülebilirliğini ve enerji verimliliğini mühim seviyede iyileştirmesi sebebiyle Ethereum için yükseliş işareti olması umut ediliyor. Sadece büyük yükseltme, gaz ücretlerini azaltmayacak ve katman 2’lerin yakın gelecekte ağ için bu işlevi yerine getirmesi umut ediliyor.

*Açıklığa kavuşturmak için birkaç süratli nokta:
-L2’ler, birleşme değil, gaz fiyatlarını düşürecek
-Birleştirme, ağ kapasitesinin genişletilmesi değil, düşünce birliği mekanizmasının bir değişikliğidir
-Gaz ücretleri, hız ve ölçeklenebilirlik çözümleri, toplama ve parçalamadan geliyor https://t.co/nCH9WQ3IAY

— MacKenzie Sigalos (@KenzieSigalos) 25 Temmuz 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir