Kwon’un sessizliği bozması, topluluktan gelen tepkileri tetikliyor

Terra’nın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, algoritmik stabilcoin TerraUSD Classic (USTC) ve LUNA 2’nin çöküşü mevzusundaki sessizliğini bozarken, topluluk Terra yöneticisine karşı çeşitli duygularla karşılık verdi.

Kwon’un bir röportajda adını temize çıkarma girişimlerine karşın, topluluk üyeleri Terra CEO’sundan memnun değil. Bir tweet’te podcast yayıncısı Eric Conner, Do Kwon’un durumunu tutuklanan Tornado Cash geliştiricisiyle karşılaştırdı. Conner’a gore, Kwon milyarları dolandırdı ve hala “parti yapıyor”, Tornado Cash geliştiricileri gizlilik için bazı kodlar yazdı ve şimdi “hayatlarından kaygı ediyor”.

Kripto araştırmacısı FatManTerra da Kwon’un röportajıyla ilgili düşüncelerini paylaştı. Araştırmacı röportajı “hiçbir şey burger” olarak nitelendirdi. FatManTerra, Terra CEO’sunun röportajda pek oldukça şey hakkında yalan söylediğini ve sahtekarlığı, dahil edilmekten kaçınarak sadece başarısız olacak şekilde tanımlamaya çalıştığını tweetledi.

Bitcoin (BTC) müjdecisi Cory Klippsten de ağırlığını koydu. Klippsten, Terra çöküşünde paralarını kaybedenleri Do Kwon’a karşı yasal işlem başlatmaya teşvik etti. Öte taraftan, analist Hailey Lennon, Do Kwon röportajının topluluğun dikkatini hak etmediğine inanıyor. “Bir bağlantı paylaşmıyorum zira tıklamayı hak etmiyor” diye yazdı.

Son Do Kwon röportajına yönelik oldukça fazla eleştiri olsa da. Bazıları hala LUNA 2’yi kandırmaya ve Kwon’un masum bulunduğunu iddia etmeye çalışıyor. Bir Twitter kullanıcısı, Terra CEO’sunun şu anda “daha ​​iyi bir LUNA” inşa ettiğini yazdı ve kızının adını değiştirmedi.

İlgili: Cenup Kore’nin mali gözlemcisi kripto mevzuatını ‘süratli bir halde’ gözden geçirmek istiyor: Rapor

Haziran ayında, Cenup Koreli savcılar Terraform Labs çalışanlarına gezi yasağı getirdi. Sadece Kwon esasen Singapur’da olduğundan, yetkililer ona karşı kapsamlı bir soruşturma başlatmak için pasaportunu geçersiz kılmayı düşünebilir.

Temmuz ayında Cenup Kore’deki yetkililer, Terra çöküşüyle ​​bağlantılı olanlara karşı harekete geçti. Savcılar, aralarında Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax borsalarının da bulunmuş olduğu 15 kuruluşa baskın düzenledi. Yasa, stabilcoin vakası için şirkete karşı meydana getirilen birçok yasal şikayete bir yanıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir