L2 Ölçeklendirme Çözümü Arbitrum, 31 Ağustos için Nitro Toplama Yığını Yükseltmesi Planlıyor – Bitcoin Haberleri

4 Ağustos’ta, ikinci katman (L2) Ethereum ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum One, protokolün 25 gün içinde Nitro adlı mühim bir yükseltmeyi uygulayacağını duyurdu. Merakla beklenen Nitro geçişi, Arbitrum proje yürütücüleri Offchain Labs’in Arbitrum One ana ağını başlatmasından tam olarak bir yıl sonrasında, 31 Ağustos’ta gerçekleşecek. Arbitrum ekibi, geliştiricilerin sözleşmeler hazırlaması icap ettiğini ve kullananların daha süratli işlemler ve daha düşük ücretler için hazırlanmaları icap ettiğini söylüyor.

Offchain Labs, Arbitrum One’ın Nitro Yükseltmesi İçin Geçiş Tarihini Deklare etti

İki gün ilkin, resmi Arbitrum One Twitter sayfası 275.200 toplumsal medya takipçisine Arbitrum’un “31 Ağustos’ta Nitro’ya taşınacağını” söylemiş oldu. Arbitrum, L2 Ethereum ölçeklendirme çözümü, Arbitrum One yan zinciri ve Ethereum ana ağı vesilesiyle iletilen iyimser işlem toplamalarından yararlandığından, geçen yıl 31 Ağustos’ta piyasaya sürüldü. Ölçeklendirme, ethereum (ETH) işlemlerini, ETH’nin birinci katmanı (L1) vesilesiyle zincir üstünde işlem yapmaktan daha süratli ve daha ucuz hale getirir. Mesela, etherscan.io’nun gaz seyircisine nazaran, yazma esnasında Ethereum ağında zincir üstünde işlem yapmak kabaca 9-10 gwei yada 0,32 ila 0,36 dolar içinde bir maliyete mal oluyor.

Etherscan.io ölçümleri ek olarak, tether (USDT) benzer biçimde bir ERC20 jetonu göndermenin işlem başına 0,83 ila 0,93 ABD doları içinde bir maliyete haiz olacağını göstermektedir. 6 Ağustos 2022’de aynı gün, l2fees.info’dan alınan istatistikler, Arbitrum kullanan düzgüsel ethereum işlemlerinin ortalama 0,08 dolara mal olacağını gösteriyor. Bir jetonu Arbitrum vesilesiyle değiştirmenin ortalama 0.12 dolara mal olduğu tahmin ediliyor. Arbitrum, L2s Loopring ve Metis Network’ün ETH göndermek için daha ucuz ücretleri olduğundan bugün üçüncü en ucuz L2 protokolüdür. Bununla beraber, Loopring vesilesiyle bir tokeni değiştirebilmek için, 0,43 dolardan Arbitrum’dan %258 daha pahalıdır. Metis Network, bugünkü Arbitrum token takas maliyetinin yarısı fiyatına sahipken, bugün 0,06 dolardan.

Offchain Labs’in 6 Nisan’da gösterilen tanıtım amaçlı Nitro blog gönderisine nazaran, Nitro ile hem ücretler hem de aktarım verimi oldukça daha iyi hale gelmek suretiyle. ve daha düşük ücretler,” diye açıklıyor Nitro özeti. İki gün ilkin gösterilen son olarak Arbitrum Nitro blog yazısı, yükseltmenin şunları ekleyeceğini söylüyor:

L1’e gönderilen veri miktarını azaltarak Arbitrum’daki işlem maliyetlerini daha da aşağı çeken Gelişmiş Davet Verisi Sıkıştırma. Ethereum L1 Gaz Uyumluluğu, EVM operasyonları için fiyatlandırma ve muhasebeyi Ethereum ile muhteşem bir halde uyumlu hale getirir. L1 Blok numaralarıyla daha sıkı senkronizasyon ve tüm Ethereum L1 ön derlemeleri için tam destek dahil olmak suretiyle ek L1 Beraber Çalışabilirliği. Güvenli Tekrardan Denenebilirler, tekrardan denenebilir bir biletin oluşturulamadığı hata modunu ortadan kaldırır. Daha geniş hata ayıklama desteği için Geth İzleme.

Offchain Labs, Geliştiricilerin Dağıtımdan Ilkin Sözleşmeleri Hazırlamaları ve Kontrol Etmeleri Gerektiğinde Israr Ediyor

Offchain Labs’in Nitro blog gönderisi ek olarak ekibin Arbitrum Rinkeby kontrol ağında Nitro’nun başarıya ulaşmış bir halde uygulamasını tamamladığını açıklıyor. Arbitrum ekibi, geçişin yalnızca 25 gün uzağında olduğundan geliştiricilerin tam olarak hazırlanma zamanının geldiğini altını çizdi.

Arbitrum geliştirme ekibinin blog yazısı, “Geliştiriciler, şimdi sözleşmelerinizin ve ön uçlarınızın geçiş için hazır olduğundan güvenli olma, lüzumlu değişimleri hazırlama ve mümkün olduğunca kontrol etme zamanı” diye ısrar ediyor. “Tavsiye edilen, uzun vadeli seçeneğimiz Arbitrum Goerli ile hemen hemen yapmadıysanız, bir Arbitrum kontrol ağında dağıtmanızı şiddetle tavsiye ederiz.”

Bu hikayedeki etiketler

duyuru, Arbitrum, Arbitrum geliştirme ekibi, Arbitrum Goerli, Arbitrum One, Arbitrum Rinkeby testnet, 31 Ağustos Nitro, ERC20, ERC20 transferi, ETH, Ethereum, L2, L2 scaling, Loopring, Metis Network, Migration, Nitro, Nitro Deployment, Nitro Mainnet , Ölçekleme, takas, jeton takası

31 Ağustos’ta yapılması planlanan Arbitrum Nitro yükseltmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu ile alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir