L2 Ölçeklendirme Çözümü Arbitrum, Nitro Toplama Yığın Geçişini Dağıtıyor – Teknoloji Bitcoin Haberleri

İkinci katman (L2) ölçeklendirme çözümü Arbitrum, Çarşamba günü ekibin projenin Nitro toplama yığını geçişini uyguladığını deklare etti. Bu ayın başlarında, Arbitrum geliştiricileri Nitro geçişinin ağ ücretlerini azaltacağını ve verimi artıracağını belirtti.

Arbitrum Geliştiricileri Nitro Güncellemesini Uyguladı

Offchain Labs tarafınca yönetilen L2 Ethereum ölçeklendirme çözümü Arbitrum, Çarşamba günü öteki Arbinauts’a (projenin kullanıcıları) geliştirme ekibinin Nitro yükseltmesini uyguladığını söylemiş oldu. Ekip, “Tüm Arbinautlar, lütfen kalkışa hazırlanın” dedi.

Üstelik resmi Arbitrum Twitter hesabı, “Göç resmi olarak başladı, [and] ağ, yükseltme işlemi esnasında sonraki 2-4 saat süresince kapalı kalacaktır.” Ekip, Arbinaut dostlarını projenin Discord sunucusu münakaşa odasındaki değişim esnasında sıkı durmaya çağrı etti.

Bitcoin.com News, Arbitrum’un 31 Ağustos Nitro yükseltmesini 7 Ağustos’ta bildirdi. Yükseltme, Arbitrum deneyimini daha süratli işlemler ve daha düşük ücretlerle büyük seviyede iyileştirmeyi amaçlıyor. Şu anda, Arbitrum’un deneyimi, Ethereum’un gaz ücretlerinden fazlaca daha ucuz ve Nitro yükseltmesinden ilkin durum buydu.

İstatistikler, l2fees.info verilerine nazaran, zincir üstünden ethereum (ETH) göndermek için mevcut gaz maliyetlerinin 1,07 dolar ve zincir üstünde token takası için 5,35 dolar bulunduğunu gösteriyor. Aynı ücret toplama internet sayfası, Arbitrum’un L2 ücretlerinin ether göndermek için 0,14 ABD doları bulunduğunu ve Arbitrum kullanarak belirteçleri takas etmek için işlem başına 0,36 ABD doları bulunduğunu belirtir.

Cryptoslam.io’nun değiştirilemez token (NFT) verilerinden elde edilmiş tüm zamanların ölçümleri, Arbitrum’un tüm zamanların NFT satışları açısından 19 ağ içinde 13. en büyük blok zinciri bulunduğunu gösteriyor. NFT veri toplama sitesi, Arbitrum’un tüm zamanların NFT satışlarında 30.122.260 $ kaydettiğini gösteriyor.

Defillama.com istatistikleri, Arbitrum’un 31 Ağustos’ta merkezi olmayan finansta (defi) 1 milyar dolara yada 947,18 milyon dolara (TVL) yakın toplam değerine (TVL) haiz bulunduğunu gösteriyor. son 30 gün.

Arbitrum’a ek olarak, Immutable X, Metis, Optimism, Loopring, Polygon Hermez, Zksync, Boba ve Aztec benzer biçimde birçok L2 seçeneği var. Nitro, Arbitrum’un bugüne kadarki en büyük yükseltmesidir ve geliştirme ekibi, yükseltmeyi geçen Nisan ayında testnet dağıtmıştır.

Ek olarak, blok zinciri ağı Ethereum’un The Merge vasıtasıyla 12 gün içinde iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) geçmesi planlanıyor ve Cardano’nun da Eylül ayında Vasil sert çatalını başlatması planlanıyor.

13:37’de (EST), Arbitrum, Nitro yükseltmesinin resmi olarak tamamlandığını duyurdu. Ekip, onchain etkinliğinin devam ettiğini ve geliştiricilerin topluluğa sabrı için teşekkür ettiğini söylemiş oldu.

Bu hikayedeki etiketler

duyuru, Arbitrum, Arbitrum geliştirme ekibi, Arbitrum Goerli, Arbitrum One, Arbitrum Rinkeby testnet, 31 Ağustos Nitro, ERC20, ERC20 transferi, ETH, Ethereum, L2, L2 scaling, Loopring, Metis Network, Migration, Nitro, Nitro Deployment, Nitro Mainnet , Ölçekleme, takas, teknoloji, jeton takası

Arbitrum’un 31 Ağustos Nitro yükseltmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir