LG Electronics, Yeni NFT Pazar Yeri ‘LG Art Labs’ı Başlattı

Cenup Koreli elektronik şirketi LG, bugünden itibaren webOS 5.0 çalıştıran tüm ABD LG tv sahiplerinin kullanımına sunulan “LG Art Labs” adlı kendi yeni NFT pazarını başlattı.

Pazaryerine LG ana ekranından erişilebilir ve insanların evlerinin rahatlığında takas edilemeyen tokenleri (NFT’ler) satın almalarını, satmalarını ve takas etmelerini sağlar.

NFT’ler, takas edilemeyen varlıkların tokenize edilmiş blok zinciri temsilleridir; bu, bunların benzersiz oldukları ve değiştirilemeyecekleri anlamına gelir. Somut dünyada, sanat ve antikalar bir çok süre değiştirilemez; Benzer şekilde, bir blok zinciri defterinde, NFT’ler tipik olarak dijitalleştirilmiş sanat eserlerini yada koleksiyonları temsil eder.

LG Sanat Laboratuvarlarındaki işlemler, geçtiğimiz Eylül ayında Hedera ağı tarafınca geliştirilen LG’nin uygulama içi kripto cüzdanı Wallypto tarafınca gerçekleştirilir.

Hedera, en yüksek hızlara, yüksek işlevselliğe haiz akıllı sözleşmelere, yüksek enerji verimliliğine ve işlem yapmak için bir kuruşun oldukca altında maliyetlere haiz olan hashgraph adlı blok zincirine alternatif bir dağıtılmış defter sistemi (DLS) kullanır.

LG, bu yıl 12 Ağustos’ta Wallypto’nun patentini tescil ettirmek için başvuruda bulunmuş oldu.

Hedera ve LG ilk kez 2020’de LG, Google, IBM, Deutsche Telekom ve Ubisoft şeklinde öteki teknoloji devlerine Hedera’nın yönetim konseyinde katıldığında yine bir araya geldi.

LG Electronics NFT yarışına katıldı

LG, NFT ticaretini TV deneyimine getiren ilk Koreli tv üreticisi değil.

Bu yıl Mart ayında Samsung, Samsung TV sahipleri için yeni bir NFT pazarı oluşturmak için NFT pazar yeri Nifty Gateway ile bir ortaklık duyurdu.

Kullanıcılar, ilk olarak Ocak ayında duyurulan bir akıllı TV arayüzü vasıtasıyla NFT’leri görüntüleyebilir, satın alabilir, takas edebilir ve görüntüleyebilir.

Samsung NFT Platformu, Samsung’un MICRO LED, Neo QLED ve The Frame TV’lerinin 2022 modellerinde desteklenir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir