LG, Wallypto Kripto Cüzdanını Bu Yıl Daha Sonrasında Başlatacak – Bitcoin Haberleri

Cenup Koreli elektronik devi LG, şu anda bu yıl piyasaya sürülecek bir kripto para cüzdanı uygulaması geliştiriyor. Wallypto adlı cüzdan, kısa sürede mobil donanım işini bırakıp yazılım çözümlerine yönelen şirket için yeni bir iş aşamasının parçası olacak. Wallypto, lansman esnasında yalnızca Hedera Hashgraph varlıklarını destekleyecektir.

LG, Cryptocurrency Cüzdan İşine Girecek

Gittikçe daha çok teknoloji ve geleneksel finans şirketi, kripto tabanlı işletmelerin ve operasyonların arkasına fon koyuyor. Cenup Koreli teknoloji holdingi LG, kripto para birimi hizmeti işine giriyor. Mahalli medyadan gelen haberlere nazaran şirket, Wallypto isminde yeni bir yazılım kripto para cüzdanı geliştiriyor.

Bu gelişme, firmanın ürün portföyünü çeşitlendirme stratejisinin bir parçasıdır, zira yeni faaliyetleri içerecek şekilde döner. LG, Temmuz 2021’de mobil donanım bölümünü terk etti ve şimdi yazılım ve öteki platformlara geçiyor.

Şu anda kontrol aşamasında olan cüzdan, bu yıl içinde piyasaya sürülecek ve belirli hizmetler için ödeme yapmak suretiyle LG cihazlarıyla bağlantılı olabilir. Kore Üniversitesi Data Güvenliği Okulu’nda profesör olan Kim Seung-joo’ya nazaran bu, firmanın yeni ve daha iyi hizmet ve ürün stratejileri tasarlamasına olanak sağlayacak.

Desteklenen varlıklar söz mevzusu olduğunda, Wallypto ilk başta yalnızca Hedera Hashgraph tabanlı belirteçleri destekleyecek ve hemen sonra öteki ana kripto para birimleri için destek içerecek. Cüzdan, kullananların NFT’lerini kaydetmelerine ve denetim etmelerine izin vereceğinden, NFT desteği de dahildir.

Bu, LG’nin cüzdan sektöründeki ilk girişimi değil. Şirket, ödeme yapmak için Visa ve Mastercard ağlarını kullanan dijital bir cüzdan olan LG Hisse’i 2019’da piyasaya sürdü.


Blockchain Odaklı

Bu yeni cüzdanın piyasaya sürülmesi, LG’nin kriptoya yeni bir ilgi duymasının derhal peşinden geliyor. Mart ayındaki son olarak genel hissedarlar toplantısında LG, ihtimaller içinde iş uzantılarından biri olarak blockchain tabanlı yazılım geliştirme ve satışı sektörü de dahil olmak suretiyle, iş odağının bir parçası olarak blockchain teknolojisini tanıttı.

Samsung benzer biçimde LG rakipleri, Web3 ve kripto para birimi geliştirmeleri söz mevzusu olduğunda daha etken oldular. Samsung, amiral gemisi Galaxy S10 serisinin lansmanı ile 2019 senesinde ilk kripto para cüzdanını tanıttı. Şirket kısa süre ilkin bir NFT ekosistemi oluşturmak için bir mutabakat anlaşması imzaladı ve ek olarak “Space Tycoon” adlı kendi metaverse deneyimini başlattı.

LG’nin kripto para cüzdanı Wallypto hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, JPstock/Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir