Lightning Network ödeme sistemi, DeFi tecim platformu ve blockchain güvenlik şirketi milyonları artırdı

Kripto kışının başlamasına karşın 2022, risk sermayesi finansmanı için bir dönüm noktası oldu. Kripto ve blok zinciri şirketleri, 2022’nin ilk yarısında, geçen senenin toplamını aşarak toplu olarak 30,3 milyar dolarlık risk sermayesi topladı. Son aylarda antak kalma sayısı azalırken, blok zinciri ödemeleri, merkezi olmayan finans (DeFi) ve siber güvenliğin kesiştiği noktada yer edinen girişimler, VC topluluğundan hala büyük ilgi görüyor. VC Roundup’ın son baskısı, geçen ayın en ilgi çekici finansman anlaşmalarından bazılarını vurgulamaktadır.

İlgili: VC’lerin kripto toplulukları için riskleri ve yararları

ZEBEDEE, 35 Milyon Dolarlık B Serisini Kapattı

Oyun endüstrisi için Bitcoin (BTC) destekli bir ödeme işlemcisi olan ZEBEDEE, Kingsway Capital, The Raine Group ve Square Enix şeklinde çeşitli yatırımcılardan 35 milyon dolar topladı. ZEBEDEE esasen oyun geliştiricilerinin BTC dahil programlanabilir parayı oyunlarına dahil etmelerine müsaade eden bir platformdur. Kingsway Capital yönetici ortağı Afonso Campos’a bakılırsa ödeme platformu Lightning Network tarafınca destekleniyor ve ZEBEDEE’yi ortakları için “Bitcoin tercihi” haline getiriyor.

Dolayısıyla, Lightning Network’ün kıymeti anında aktardığını ve halka açık kanallarında depolanan 4K’dan fazla Bitcoin ile devamlı büyüdüğünü biliyoruz. Fakat iyi mi para kazanıyor?

Geliştirme Ekibimize sordunuz ve işte yanıtları pic.twitter.com/f3ZMpEFjhW

— ZEBEDEE (@zebedeeio) 21 Temmuz 2022

Blockchain güvenlik şirketi 90 milyon dolarlık A Serisini artırdı

Blockchain güvenlik şirketi Halborn, Temmuz ayında, Castle Island Ventures, Digital Currency Group ve Brevan Howard’ın ek katılımıyla Summit Partners tarafınca yönetilen 90 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı. Halborn, 2019 senesinde blockchain güvenlik hizmetleri sunan etik hackerlar tarafınca kuruldu. Şirket kısa süre ilkin MetaMask kullanıcılarını tarayıcı cüzdanlarını hedefleyen bir kimlik avı kampanyasından bıkmaları mevzusunda uyardı.

DeFi platformu Hashflow, A Serisi finansmanda 25 milyon dolar artırdı

Merkezi San Francisco’da bulunan merkezi olmayan bir finans tecim platformu olan Hashflow, kriptonun en önde gelen girişim fonlarından bazıları tarafınca desteklenen 25 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı. Jump Crypto, Electric Capital, Dragonfly Capital Partners ve GSR’nin katılımıyla gerçekleşen yatırım turu, Hashflow’un piyasa belirleyicileri ve kurumsal tüccarlar için ürün tekliflerini genişletmesine destek olacak.

@CointelegraphCS’nin izniyle 1. çeyrekteki en büyük fırsatları ve daha çok VC verisini görün.

https://t.co/MPIp7dgMOW pic.twitter.com/KTGDkM4qBf

— Cointelegraph (@Cointelegraph) 3 Haziran 2022

Socios, Barca Studios’un %24,5 hissesini satın aldı

Yandaş etkileşim belirteci platformu Socios, Ağustos ayı başlarında FC Barcelona futbol kulübünün dijital içerik kolu olan Barca Studios’a 100 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu. Blockchain teknolojisi sağlayıcısı Chiliz’in sahibi olduğu Socios, FC Barcelona’nın Web3 ve paraya çevrilemez token (NFT) katılım stratejisini hızlandırmasına destek olacak. Bilhassa Barca Studios, futbol kulübünün geniş küresel fanatik kitlesiyle etkileşime girmesine destek olacak NFT ve metaverse projeleri yürütüyor ve stratejiyi gerçekleştirmek için Socios’un blok zincirine güvenecek.

İlgili: Crypto Biz: Gucci ‘maymunları’ kriptoya dönüştürüyor

EtherMail, cüzdandan cüzdana kontakt için tohum finansmanı sağlıyor

Web3 e-posta çözümü EtherMail, şifreli cüzdandan cüzdana kontakt hizmetinin planlanan lansmanından ilkin 3 milyon dolar topladı. Üçüncü çeyrekte piyasaya sürülmesi planlanan EtherMail, Web3 şirketlerinin “varlıklı, ilgili içinde ne olduğu direkt varlık sahiplerine” göndermelerini sağlayarak kontakt sahtekarlığı riskini azaltır. Hizmet ek olarak özerk, kendi kendini güncelleyen posta listelerini etkinleştirerek topluluk haber bülteni dağıtımını kolaylaştırır. Tohum turu, Fabric Ventures ve Greenfield One tarafınca yönetildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir