Mad Money’den Jim Cramer, Kriptodan ve Öteki Spekülatif Yatırımlardan Kaçınmanızı Öneriyor – Piyasalar ve Fiyatlar Bitcoin Haberleri

Mad Money sunucusu Jim Cramer, yatırımcılara kripto para ve öteki spekülatif yatırımlardan kaçınmalarını tavsiye etti. “Memlenmeyin. SPAC’d almayın. Kripto para almayın,” diye altını çizdi Cramer, “spekülatif olan her şeyin devasa bir arınma” uyarısında bulunmuş oldu.

Jim Cramer Yatırımcılara Kriptodan Kaçınmalarını Tavsiye Ediyor

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, Salı günü mevcut piyasa koşullarında neye yatırım yapılacağına dair tavsiyelerde bulunmuş oldu. Cramer, bir finansal haber ve okuryazarlık sitesi olan Thestreet.com’un kurucularından olan eski bir hedge fon yöneticisidir.

Mad Money sunucusu, yatırımcıları kripto para birimleri de dahil olmak suretiyle spekülatif varlıklardan uzak durmaya çağırdı. Federal Biriki enflasyonla savaşım için şahin duruşunu sürdürürken bu yatırımların zorlanacağı mevzusunda uyardı.

Bakın, Fed başkanı Jay Powell bizlere paramızla aptalca şeyler yapmayı bırakmamız icap ettiğini söylemiş oldu. Cuma günkü konuşmasının itici gücü buydu, ”dedi Cramer, Powell’ın Jackson Hole, Wyoming’deki konuşmasına atıfta bulunmuş oldu. Merkez bankacısı, Fed’in enflasyonla mücadelesinin “birazcık acı” getireceği mevzusunda uyardı.

Cramer, Federal Biriki’in “kumara bir son verene kadar acı çekeceğini” deklare etti. Powell’ın konuşmasına atıfta bulunan Mad Money sunucusu şunları söylemiş oldu:

Doğal ki, süreçte bazı iyi yatırımlara da zarar verecek… fakat spekülatif olan her şeyden büyük bir arınma elde edene kadar bu düşüşün sonunu göremeyeceğiz.

Cramer, bunun kripto para birimlerini içerdiğini ve yatırımcıların kaçınması ihtiyaç duyulan öteki spekülatif yatırımların, hususi amaçlı satın alma şirketleri (SPAC’ler) ve meme hisse senetleri vasıtasıyla halka oluşturulan para kaybeden firmaları içerdiğini de sözlerine ekledi.

Ek olarak Salı günü, Federal Biriki’in insanlara bu yatırımlar tasarruflarını yok etmeden ilkin kripto para birimleri, takas edilemez tokenler (NFT’ler), ilk halka arzlar (IPO’lar) ve SPAC’leri satmalarını söylediğini tweetledi. “Artık saçmalık yok,” diye haykırdı.

“Mühim olan, bunu sağlam bir halde atlatmak zorunda olmamız. Meme alma. SPAC’d almayın. Kripto almayın. Ve bu çalılığı aşacak ve büyük bir sıçrama için yeterince fazla satıldığımızda kendinizi oldukca daha iyi bir zamanda bulacaksınız,” diye deklare etti Cramer.

Mad Money sunucusu ek olarak şunları söylemiş oldu:

Fed ciddileştiğinde bu şekilde görünüyor.

Temmuz ayında Cramer, kriptonun kurban edilmesinin Fed’in enflasyonu evcilleştirme işinin neredeyse tamamlandığını gösterdiğini söylemiş oldu. Ek olarak, Haziran ayında Bitcoin fiyatının 12.000 dolara düşmesini beklediğini söylemiş oldu. Yazma esnasında, kripto para birimi 20.241 dolardan işlem görüyor.

Jim Cramer’ın önerileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir