Madenci kapitülasyonunun ortasında Hut 8, Temmuz ayında BTC ‘HODL stratejisini’ sürdürdü

Kanadalı Bitcoin (BTC) madencisi Hut 8 Mining Corp., şirket piyasa oynaklığı karşısında uzun vadeli “HODL stratejisini” sürdürdüğü için Temmuz ayında devasa BTC rezervlerine ekledi.

Alberta merkezli şirket, Temmuz ayında günde averaj 10.61 BTC üretim hızında 330 Bitcoin üreterek toplam rezervlerini 7.736 BTC’ye getirdi. Şirket Cuma günü yapmış olduğu açıklamada, aylık üretim oranının exahash başına 113.01 BTC’ye eşdeğer bulunduğunu deklare etti.

Nasdaq ve Toronto borsalarında işlem gören Hut 8, sektör verilerine bakılırsa Bitcoin’in en büyük halka açık sahiplerinden biri.

Devam eden HODL stratejisinin bir parçası olarak, Hut 8, ayı piyasası esnasında rezervlerinin bir kısmını satan madencilerin büyüyen sanayi trendini kırarak, kendi madenciliğini yapmış olduğu Bitcoin’in tamamını gözaltına aldı. Cointelegraph’ın bildirdiği şeklinde, Texas madenci Core Scientific, sunucular için ödeme yapmak ve borçları kapatmak için Haziran ayında averaj 23.000 $ fiyatla 7.202 BTC sattı. Şirket, madencilik üretimini %10 oranında artırdıktan sonraki ay 1.221 BTC’yi telafi etti.

Ayrıca madencilik şirketi Argo Blockchain, Temmuz ayında Galaxy Digital ile bir kredi anlaşması yapmak ve işini finanse etmek için varlıklarını 887 BTC azalttı. Ayrı bir gelişmede, Riot Blockchain, operasyonları için ana para toplamak amacıyla Haziran ayında üst üste üçüncü ay Bitcoin stoklarını azalttı.

İlgili: Antminer S19 XP, kripto madencilerini yeniden kâra döndürmek için düştü

Madenciliği meydana getirilen BTC başına averaj gelir, önceki senenin averajından dört kat daha çok olduğundan, Bitcoin madenciliği 2021’de oldukça kazançlı bir işti. 2022’de Bitcoin fiyatlarının düşmesiyle beraber, su altı madencileri, azalan bir pazar ortamına satış yapmak mecburiyetinde bırakıldı.

Hut 8 (HUT) hissesi, geçen yıl Bitcoin’in performansını yansıttı. Kaynak: TradingView.

HUT 8’in hisseleri Cuma günü %3,5 ralli yaparak 2,38$’a yerleşti. Hisse senedi, Bitcoin’in 70.000 $ civarında işlem görmüş olduğu 8 Kasım 2021’deki zirvesinden bugüne dek ortalama %70 ve %80 düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir