Madenci Liderliğindeki Ethereum Sert Çatalına Başka Bir Kripto Değişiklik Sinyali Desteği

Ethereum’un uzun süredir beklenen hisse ispatı hamlesi nihayet yaklaşırken, kripto borsaları geçişe direnmek için artan bir çabayı destekleyip desteklememeyi tartıyor.

Bugün başka bir borsa, hareketin buna değebileceğine karar verdi.

Singapur merkezli kripto para borsası Bitrue bugün, ETHW ile bağlantılı bir tokeni destekleyeceğini duyurdu – Ethereum’un “birleştirme dirençlerinin” birleşme esnasında Ethereum blok zincirini çatallayarak yaratmaya çalışacağı iş kanıtı versiyonu.

Şimdi 15 Eylül’de yada civarında gerçekleşmesi beklenen Ethereum birleştirmesi, Ethereum ana ağını hisse kanıtı işaret zinciri ile birleştirecek bir protokol güncellemesine atıfta bulunuyor – ağın emek verme kanıtından uzaklaşmasını tamamlamanın son adımı. Bu değişiklik bununla birlikte ETH madencilerinin pek mutlu olmadığı Ethereum madenciliğinin de sonunu işaret ediyor, bundan dolayı statükoyu korumuş olan bir hard fork için artan çağrılar.

Bir takas ve IOU mekanizması vesilesiyle Bitrue, platformundaki tüm mevcut ETH sahiplerine bir ETHW tokeni sunacak. CoinGecko’nun verilerine bakılırsa dünya çapındaki kripto borsaları içinde 20. sırada yer edinen ve 24 saatlik işlem hacminde 1,5 milyar doları aşan işlem platformu, bununla birlikte ETH’nin yeni hisse kanıtı sürümünü temsil eden bir token oluşturacak. birleşme gelecek ay hemen sonra gerçekleşirse ve ne süre var olacak.

Her iki belirteç de birleştirme öncesinde kullanıma sunulacaktır; birleştirme dirençleri tarafınca planlanan hard fork başarısız olursa ve ETHW asla gerçekleşmezse, Bitrue platformundaki tüm ETHW otomatikman birleştirme sonrası, hisse kanıtı ETH’ye dönüştürülür.

Bitrue Pazarlamadan Görevli Başkan Yardımcısı Adam O’Neill, Decrypt’e yapmış olduğu açıklamada, “Bitrue daima kullanıcılara benzeri olmayan bir seçenek sunmakla ilgili olmuştur” dedi. “[That] Bir tek şu anda borsada mevcut olan binlerce işlem çiftinde değil, bununla birlikte benzersiz ve yeni finansal ürünler sağlama faaliyetlerimizde de görülebilir.”

Son haftalarda, Justin Sun’ın Poloniex, Huobi ve BitMEX’i de dahil olmak suretiyle öteki kripto borsalarının tümü ETHW’ye bağlı finansal ürünleri piyasaya sürdü. Hacimce dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, ETHW’yi desteklemeyi reddetmedi.

Bununla beraber, Circle ve Tether (sırasıyla en büyük iki stabilcoin olan USDC ve USDT’nin sağlayıcıları) dahil olmak suretiyle öteki büyük kripto şirketleri, ETHW’yi herhangi bir halde desteklemeyi reddettiklerini belirtti.

ETHW oluşturma kampanyası, bu ayın başlarında önde gelen Çinli kripto madencisi Chandler Guo’nun direktifiyle başladı. Guo ve öteki kripto madencileri, şimdiye kadar, çözülmesi zor bulmacalara büyük oranda bilgisayar gücünün yönlendirilmesini içeren enerji yoğun bir süreç kanalıyla Ethereum madenciliğinden mühim kazançlar elde ettiler.

Gene de birleşme, Ethereum’u daha süratli, daha ölçeklenebilir bir hisse kanıtı modeline geçirerek ETH madenciliğini sona erdirecek ve bu modelde evvelinde mevcud büyük oranda ETH taahhüt edilerek yeni ETH oluşturulacak.

Guo ve öteki madenciler, sert çatallama yada bölme kanalıyla, Ethereum blok zincirinin birleştiğinde, Ethereum madenciliği kabiliyetini (kripto para biriminin değişik bir biçimi de olsa) koruyacaklarını umuyorlar.

Birden fazla uzman daha ilkin Decrypt’e ETHW’nin Ethereum’un piyasa değerine yaklaşma olasılığının oldukca düşük bulunduğunu ve böylece yeni kripto para madenciliğinin potansiyel karlılığını mühim seviyede sınırladığını söylemiş oldu. Bu uzmanlara bakılırsa, ETHW’nin muhtemelen başarabileceği tek şey, kısa vadede birleşmenin meşruiyetini baltalamak.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir