Madenci satışları, arka arkaya güçlük artışları içinde yavaşlıyor

Glassnode’dan alınan rakamlar, artan Bitcoin (BTC) fiyatının, madencilik zorluğu Ağustos ayının başından bu yana arka arkaya %1 artış görmüş olduğu için BTC’lerini satan madencilerde yavaşlamaya yol açtığını gösteriyor.

“Madencilerden Borsalara BTC Aktarma Hacmi” (Kaynak: Glassnode)

Madenci tasfiyeleri, Mayıs ayındaki Luna kazasından derhal sonrasında başladı. Yukarıdaki grafik, madenci cüzdanlarından borsalara meydana getirilen para transferlerini göstermektedir. Yalnızca direkt transferler dahil edildi ve madenciler iki ayrı günde 600 ve 400’ün üstünde coin sattı.

Bununla beraber, son haftalarda rakamlar, madencilerin borsalara satılan madeni para sayısında bir düşüş bulunduğunu gösteriyor. Düşüş, Bitcoin’in son zamanlardaki yukarı yönlü fiyat değişikliğine karşılık geliyor ve madenciler üstündeki stresin azaldığını gösteriyor.

Madenci tasfiyeleri

Luna kazasının peşinden süregelen kış piyasası, ilk günden beri madencilere zor anlamış olur yaşatıyor. Bitcoin 20.000 $ seviyelerine düşer düşmez, 2019’dan daha eski tüm madencilik ekipmanları kârlılığını yitirdi. Bununla beraber madencilik şirketleri finansal sorunlarla karşılaşmaya başladı. Compass Mining ve Core Scientific şeklinde devler, faturalarını ödemek için varlıklarının çoğunu yada ekipmanlarını satmak zorunda kalan birçok maden şirketinin yalnızca iki örneğidir.

Güçlük artışı

Son Bitcoin fiyat rallisi madencilerin bazı mali kaygılarını giderebilir ve madencilik açısından en kötüsü geride kalmış olabilir.

“BTC Hash Ribbon” (Kaynak: Glassnode)

Yukarıdaki grafik, 60-günlük ve 30-günlük hash ribonlarının ters çevrildiğini, sadece artan fiyat seviyeleri sebebiyle azalan stres sebebiyle açığı kapatıyor şeklinde göründüğünü gösteriyor.

Bununla beraber, 18 Ağustos’ta güçlük potansiyel olarak %0,6’dan fazla yükseldikten sonrasında değişebilir – bu, ayın başından bu yana ikinci artış.

Madencilik zorluğu son olarak Nisan 2022’de, Luna çöküşünün ayı piyasasını alevlendirmesinden derhal ilkin artmıştı.

Gösterilen: Madencilik, Araştırma

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir