Madenciler Ek Ücretlerden 2,66 Milyon Dolar Kazandıkça Bitcoin’in Sıralı Yazıtları 500.000 Markı Aşıyor – Blockchain Bitcoin News

İstatistiklere nazaran, trend mühim seviyede ilgi çekmeye devam ederken, Bitcoin blok zincirinde şu anda 500.000’den fazla Ordinal yazısı var. Onchain verileri ek olarak, yazıtların geçen ay popülerlik kazanmaya başlamasından bu yana, Bitcoin madencilerinin ek ücretlerle 2,66 milyon dolar değerinde 98 bitcoin elde ettiğini gösteriyor.

Bitcoin Blok Zincirinde Sıra Yazıtlarının Yükselişi

Sıralı yazıtlar 500.000 sınırını aştı ve bu yazının yazıldığı tarihte Bitcoin blok zincirinde ortalama 522.243 yazıt bulunuyor. Esasen, Ordinal yazıtların arkasındaki teknoloji, insanların her türlü tadı veriyi blok zincirine yerleştirmesine izin verir. Yazıtlar metin, fotoğraf, ses, video ve uygulamalar benzer biçimde verileri ihtiva eder.

Dune Analytics’te barındırılan verilere nazaran, Ordinal yazıtlarının sayısı 17 Mart 2023’te 500.000 aralığını aştı. İstatistikler, yazıtların %31,1’inin PNG formatında yada toplam 162.615 PNG tabanlı yazıt bulunduğunu gösteriyor. Ordinal yazıtların ortalama %14’ü WEBP formatında ve kabaca %7’si JPEG formatındadır.

Toplam 212.827 yazıt metin tabanlıdır ve bugün tüm Ordinal yazıtların %40’ından fazlasını oluşturmaktadır. Dune Analytics verileri ek olarak, 780.895 blok yüksekliğinde, Ordinal yazıtlarla blokta ortalama 1.870 yazının basıldığını gösteriyor. İkinci en fazla kitabeye haiz blok, blok yüksekliği 780.037 olup, tek blokta ortalama 610 Ordinal yazıt basılmıştır.

1.870 yazıt içeren 780.895 numaralı blok bir tek 2,83 megabayt (MB) boyutundaydı ve 15 Mart’ta madenciliği meydana getirilen blokta toplam 3.598 işlem doğrulandı. 500K aralığının üstüne çıkan Ordinal yazıt sayısının yanı sıra birkaç koleksiyon oldukca satış topladı. Yuga Labs, Twelvefold adlı yazıt koleksiyonunu 16.6 milyon dolara sattı.

Bitcoin Punks projesi 454,9 BTC yada kabaca 11,1 milyon dolarlık satış görmüş oldu ve Ordinal Punks 225,5 BTC yada 5,5 milyon dolarlık satış elde etti. Tradfilines adlı bir Ordinal yazıt koleksiyonu, 100.4 BTC yada kabaca 2.4 milyon dolarlık satış gerçekleşme ettirdi. Unordinals derlemesi 95,4 BTC yada 2,3 milyon dolar kaydetti.

En oldukca satan öteki yazıt koleksiyonları içinde Yazılı Pepes, Bitcoin’de Punks, Pixel Pepes, Bitcoin Rocks ve Xcpinata adlı sanat derlemesi yer alır. Bitcoin üstündeki Ordinal yazıt trendi devam ediyor ve blok zincirinde 500.000’den fazla yazıt bulunurken, bugün Litecoin ağında 213.583 LTC tabanlı Ordinal yazıt da bulunuyor.

Litecoin blok zinciri ek olarak Litecoin Punks, Litecoin Bulls ve Ordinal Doges benzer biçimde oldukca çeşitli onchain koleksiyonlarına haizdir. Pek oldukca insan, bilhassa Bitcoin blok zincirinde, Ordinal yazıt trendi için büyük umutlar besliyor. Galaxy Digital kısa bir süre ilkin, Ordinal yazıt teknolojisini kullanan Bitcoin tabanlı misli olmayan token (NFT) varlıklarının 2025 yılına kadar 4,5 milyar dolarlık bir pazar olabileceğini öngören bir rapor yayınladı.

Bu hikayedeki etiketler

Hazzı Veri, Sanat, Bitcoin, Bitcoin (BTC), Bitcoin Punks, Bitcoin Rocks, Blockchain, BTC, Koleksiyonlar, Kripto Para Birimi, Dune Analytics, Gömülü Veri, Ücretler, Yazılı Pepes, JPEG, litecoin, litecoin (LTC), Litecoin Bulls, Litecoin Punks, LTC, piyasa tahmini, Madenciler, nft, NFT koleksiyonları, Non-fungible Token, Non-fungible tokens, Onchain verileri, Onchain NFT’ler, Ordinal Koleksiyonlar, Ordinal Doges, Ordinal yazıtlar, Ordinal Punks, Pixel Pepes, PNG, Punks on , metin tabanlı, Tradfilines, Twelvefold, Unordinals, WEBP, Xcpinata

Bitcoin blok zinciri ve NFT pazarındaki Ordinal yazıtları için geleceğin ne işe yaradığını düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’te Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin’e, açık kaynak koduna ve merkezi olmayan uygulamalara tutkusu vardır. Redman, Eylül 2015’ten bu yana Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir