Madenciler ile öteki madeni paraları ‘bataklığa uğratmak’ için Ethereum Birleşmesi — Madencilik CEO’su

Ethereum ağının bir iş kanıtı (PoW) konsensüsünden geçişinin, kripto endüstrisini işi olmayan ETH madencileriyle doldurması ve tüm PoW belirteçlerinde ciddi bozulmaya niçin olması muhtemeldir.

Cointelegraph’a konuşan Bitcoin madencisi White Rock’ın CEO’su Andy Long, yaklaşmakta olan Ethereum Birleşmesi’nin PoW madencilerini öteki PoW blok zincirleri şeklinde daha yeşil otlaklar aramaya ve böylece öteki madeni paraları “bataklığa” zorlayarak madencilik zorluğunu artırıp karlılığı azaltacağına inanıyor. :

“GPU madencileri donanımlarını öteki zincirlere yönelttikçe, zorlukları artacak ve daha düşük getirilere niçin olacak ve ödülü daha çok madenci içinde bölüştürecek.”

Long, göçün muhtemelen birçok kripto madencisini pahalı madencilik teçhizatlarından vazgeçmeye ve terk etmeye zorlayacağını da sözlerine ekledi.

“Hash oranı alternatif GPU PoW madeni paralarına akacak ve birçok madenci basitçe vazgeçip kart çiftliklerini satmaya çalışacak” dedi.

“Bazı madenciler Yüksek Performanslı Data İşlem (HPC) yada GPU bulut hizmetlerini satmaya çalışacak ve sınırı olan oranda talebi kovalayan oldukça fazla kapasite olduğundan büyük olasılıkla başarısız olacak” diye ekledi.

GPU tutarları ve talebi, düşen Bitcoin (BTC) fiyatlarının bir sonucu olarak aslına bakarsan düşüyor, bu da bazı kartların sıralama fiyatının altında satılmasına ve satıcıların madencilik teçhizatlarını ve kartlarını şişirilmiş fiyatlar için boşaltmak için savaşım etmesine yol açıyor.

Birleşmeden sonrasında ne olursa olsun Long, “şiddetle karşı çıkmadığını” ve “piyasa güçlerinin iyi mi oynadığını” görmekle ilgilendiğini söylüyor.

“2017’de GPU çiftlikleri kurarken, Birleştirme yakın bir tehdit olarak belirtilmişti ve o vakit oldukça daha etkili olurdu.”

“Devamlı GPU’lar için optimize edilmiş bazı GPU zincirlerini araştıran GPU’lar olacak, sadece ETH emek verme kanıtında görülen gelir seviyelerine yine zirvede döneceğimizden şüpheliyim.”

Ethereum’un 10-20 Eylül içinde bir hisse kanıtı (PoS) mekanizmasına geçmesi umut ediliyor ve bu yıl kripto pazarındaki en mühim yükseltmelerden biri olarak kabul ediliyor.

İlgili: En büyük Ether madencilik havuzu Ethermine, yeni ETH stake hizmetini açıyor

Bununla beraber, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ile Ethereum Classic (ETC), Monero (XMR), Zcash (ZEC) dahil olmak suretiyle PoW yolunda devam edecek birçok kripto para birimi var. ) ) ve Ravencoin (RVN).

White Rock Management, Teksas ve İsveç’te bulunan veri merkezleri vasıtasıyla kripto para madenciliği meydana getiren İsviçre merkezli bir dijital varlık teknolojisi şirketidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir