Madeni Paralarda Bu Hafta: Bitcoin Hala Rut, Poligon ve Litecoin Dalgalanmasında Sıkışmış


Bu hafta madeni paralarla. Decrypt için Mitchell Preffer’ın çizimi.

Kripto pazarı liderleri Bitcoin ve Ethereum’un tutarları çoğu zaman beraber hareket eder. Sadece bazı haftalar bir kural dışı oluşturur ve bu tam da bu şekilde bir haftaydı.

380 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile dünyanın 1 numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, geçen hafta %2 daha düştü ve Cumartesi sabahı yazarken CoinMarketCap’te ortalama 19.860 dolar civarında işlem görmüş oldu.

190 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile 2 numaralı kripto varlık olan Ethereum, geçen hafta mütevazı bir %3,5 arttı ve şu anda 1.556 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Ad Hizmeti’nden (ENS) bu hafta alınan yeni veriler daha iyimser bir öykü konu alıyor. ENS, beş yıl ilkin Ethereum vakfı üyeleri tarafınca, tipik olarak bir blok zinciri adresini temsil eden hantal rastgele sayılar ve harfler dizisiyle sınırı olan olmak yerine, insanların kripto cüzdanları için akılda kalıcı alan adları kaydetmelerini sağlamak için başlatıldı.

ENS, hizmette oluşturulan 2,17 milyon .ENS alan adı ile Ağustos ayına nazaran en yüksek üçüncü ay gelirini bildirdi. İki hafta ilkin, servis, önceki üç ay içinde .ENS alan adları için kayıt sayısının iki katına çıktığını bildirdi.

ENS etkinliğindeki bu acıklı artış, muhtemelen Ethereum’un bu ay gelen büyük ağ revizyonunun beklentisiyle ilgili. Ethereum birleştirme, ağı enerji yoğun emek harcama kanıtı (PoW) düşünce birliği mekanizmasından %99,95 daha yeşil hisse kanıtı (PoS) algoritmasına geçirecek.

İlk otuz kripto para birimi içinde en büyük kaybeden Avalanche oldu. AVAX hafta süresince %10 düştü; bu cumartesi 20 doların altında.

İlk 20’deki iki kripto para birimi büyük rallilerden keyif aldı ve bunlardan biri birçokları için sürpriz olabilir: Litecoin (LTC) geçen hafta %15 artışla 60 doların üstüne çıkarken, Polygon’un MATIC’i %11 arttı ve şu anda ortalama 0,90 dolardan işlem görüyor. . Polygon’un kabaran rallisi, tecim uygulaması Robinhood ve toplumsal medya devi Meta’dan amid benimseme haberleriyle geldi.

Öteki önde gelen kripto para birimleri bu hafta zor bela hareket etti.

Düzenleyiciler kripto risklerini hedefliyor

Pazartesi günü, Singapur’un Para Otoritesi (MAS) genel müdürü, ülkenin merkez bankası ve finans gözlemcisi Ravi Menon, Green Shoots fintech seminerinde düzenleyicinin, içine girmek isteyen perakende yatırımcılar için atlamak için çemberler eklemeye başlayacağını söylemiş oldu. kripto. Teklifler içinde alan kişi uygunluk testleri ve kredi olanaklarına erişimin sınırlandırılması yer ediniyor.

Menon, önlemlerin tüketicileri korumak bulunduğunu söylemiş oldu ve Singapur fintech inovasyonunu memnuniyetle karşılarken, yatırımcıların “kripto para ticaretinin riskleri mevzusunda mantıksız bir halde habersiz göründüğünü”, sadece direkt bir yasağın “işe yaramadığını” söylemiş oldu. MAS ek olarak internasyonal düzenleyici incelemeler getirmek ve zarar azaltma önlemleri mevzusunda ortaklaşa iş yapmak istiyor.

Paraguaylı liderler Pazartesi günü düzenleme hakkında da konuştular. Başkan Mario Abdo Benítez, madencilik de dahil olmak suretiyle ülkedeki çeşitli kripto faaliyetlerini düzenleyebilecek bir tasarıyı veto etti. Yürürlükteki kararnameye nazaran, vetonun başlıca sebebi, iddiaya nazaran enerji maliyetlerinin istihdam yararlarından daha çok olacağıydı.

ABD’de, Temsilciler Meclisi’nin bir parçası olan ve Senato ile beraber Kurultay’yi oluşturan Ekonomik ve Tüketici Politikası Alt Komitesi Başkanı Raja Krishnamoorthi, Salı günü ABD’deki en büyük kripto borsalarından beşine mektuplar gönderdi ve ” “Kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılıkla savaşım” için iyi mi çalıştıklarına dair data ve belgeler.

Krishnamoorthi ek olarak, kripto para birimlerinin “emtia, menkul kıymetler yada her ikisi” olarak tanımlanıp tanımlanmaması mevzusunda siyaset önerileri ve görüşleri talep etmek için dört federal kuruma (ABD Gömü Bakanlığı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu ve Federal Tecim Komisyonu) e-posta gönderdi.

Meta ve Ticketmaster NFT’leri benimsiyor

Feysbuk ve Instagram’ın ana şirketi Meta, belirli ABD kullanıcıları için uygulama içi NFT’leri çapraz gönderme kabiliyeti de dahil olmak suretiyle, o gün mülkleri için yeni NFT özelliklerini kullanıma sundu.

Meta şu anda hem Feysbuk’ta hem de Instagram’da Ethereum, Polygon ve Flow NFT’leri desteklemektedir. Ek olarak, NFT’leri doğrulamak ve paylaşmak için bağlanabilen MetaMask, Rainbow, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve Dapper dahil olmak suretiyle bir takım kripto cüzdanını da destek sunar.

Çarşamba günü, biletleme devi Ticketmaster, belirli etkinlikler için NFT biletlerini basmak için Dapper Labs’ın Flow blok zincirini kullanacağını duyurdu. Son altı ayda, Dapper Labs ve Ticketmaster, Ticketmaster’ın bu yılki Super Bowl LVI benzer biçimde belirli etkinliklerin katılımcılarına hatıra olarak bilet NFT’leri verdiği bir NFT programını sessiz bir şekilde yönetti.

Dapper’a nazaran, pilot uygulama esnasında beş milyondan fazla Flow NFT basıldı.

Kripto borç verenler likidite krizlerini ele almaya çalışıyor

Singapur merkezli kripto borç veren Hodlnaut’a Salı günü ülkenin Yüksek Mahkemeleri tarafınca organize edilmesi ve tekrardan yapılandırılması için adli yönetim verildi. Şirket, yasal hak taleplerinden geçici koruma talep etmek için 13 Ağustos’ta adli yönetim için başvuruda bulunmuş oldu. Yalnız beş gün ilkin, endüstrinin devam eden likidite krizi esnasında müşterilerin “stabilize likiditeye” para çekme işlemlerini dondurmuştu.

Perşembe günü, batkı eden kripto borç veren Celsius bir mahkeme başvurusunda, müşterilerinin bazı fonlarını iade etmeye çalıştığını söylemiş oldu. Şirket şu anda “vesayet” programının bir parçası olan müşterilere – kripto depolayan sadece getiri sağlamayan hesaplara – ortalama 50 milyon dolarlık kripto eşyalarını özgür bırakmayı teklif ediyor.

Celsius’un teklifi onaylanırsa, iade edilen fonlar borç verenin yükümlülüklerinin yalnızca bir kısmını karşılayacaktır: dosyalamaya nazaran gizleme hesapları 210.02 milyon dolarlık kripto para oluşturuyor. Bununla beraber, Celsius’un popüler “kazanma” programına kripto yatırımı icra eden ve getiri bekleyen müşteriler, varlık olarak 4,3 milyar doları buluyor; paralarını ne vakit geri alacaklarına dair bir data yoktu.

Bitcoin madenciliği zorluğu sıçradı

Bitcoin madenciliği yapmak giderek zorlaşıyor. BTC.com’dan alınan verilere nazaran, Bitcoin’in madencilik zorluğu son iki hafta içinde %9,26 arttı. Güçlük arttıkça madenciler daha düşük karlarla karşı karşıya kalabilir, şundan dolayı Bitcoin’in kıymeti durağan(durgun) kalırken madencilik yapmak için daha çok data işlem gücü (ve enerji) gerekir.

Hususi Bitcoin madencisi LSJ Ops’un kurucu ortağı Scott Norris, Decrypt’e “endişenin zorluğun daralması” bulunduğunu söylemiş oldu şundan dolayı bu, daha çok madencinin ağdan ayrılması anlamına gelir ve bu da onu daha azca verimli hale getirir.

Norris, “Güçlük artışı, kuvvetli ve büyüyen bir ağın göstergesidir, aslen iyi bir şeydir” diye ekledi, “gaz ve hidro benzer biçimde sektörler ucuz enerji maliyetlerini korumak için çaba sarfediyor ve yeni nesil uzun vadeli madenciliğe izin veriyor. ortaya çıkmak.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir