Madeni Paralarda Bu Hafta: Bitcoin ve Ethereum, Birleşme Tezgahları Olarak Devam Eden Büyümeyi Görüyor


Bu hafta madeni paralarla. Gizyazı Çözme için Mitchell Preffer tarafınca hazırlanan çizim

Önde gelen kripto para birimleri mühim kazanımlar elde etmeye devam ederken, geçen hafta pazar genelindeki pozitif fiyat hareketi bu hafta da sürdürüldü.

Bitcoin, bu yazı itibariyle, 24,214 dolara satmak için piyasa değerine %8,5 eklemişti ve Ethereum fanatikleri, favori kripto paraları %12,5 artışla 1,714 dolara çıkarak daha da büyük bir ralli yaşadı.

Ethereum etrafındaki vızıltıların bir çok, ağın, Ethereum’un bir iş kanıtı blok zincirinden bir iş kanıtı blok zincirine geçiş yaparak enerji tüketimini %99,95 oranında azaltacağı büyük bir gözden geçirme – şu demek oluyor ki birleşme için zemin hazırlaması gerçeğine bağlı. – hisse modeli. Ağ tamamen geçişe hazır olmadan ilkin, Goerli adlı son bir kontrol ağı dağıtımının Ağustos ayının başlarında gerçekleşmesi planlanıyor.

Ethereum büyük değişikliklere hazırlanırken, Ethereum Classic de patlıyor. ETC, Ethereum’dan oylama ile silinen 55 milyon dolarlık rezil bir DAO hackini içeren Ethereum’un orijinal defterine dayanmaktadır. Madeni para bu hafta %52 artışla 40 dolara çıktı.

Ethereum Classic’in rallisi, kripto madencilik havuzu Antpool’un, Birleştirmeden sonrasında bir iş kanıtı blok zinciri olarak duracak olan Ethereum Classic üstüne inşa edilen projeleri desteklemek için 10 milyon dolarlık bir yatırım duyurmasının arkasından geldi.

Piyasa değerine nazaran en iyi 20 kripto para birimi içinde bu haftaki öteki mühim performanslar içinde Cardano (%11 artışla 0,53 $), Polkadot (%20 artışla 8,64 $), Polygon (%14 artışla 0,94 $) ve Uniswap (30 artış) içeriyor. % 8,73 ABD Doları).

Haberlerde

Pazartesi günü, elektrikli vasıta üreticisi Tesla, firmanın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na ikinci çeyrek başvurusunda Haziran sonunda 222 milyon dolarlık dijital varlığa haiz bulunduğunu bildirdi. Şubat 2021’de şirket Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapmış oldu. Geçen hafta, firmanın BTC’sinin %75’ini ortalama 936 milyon dolar değerinde sattığı haberi geldi. CEO Elon Musk, satışın Çin’in COVID kısıtlamalarını ne süre kaldıracağına dair belirsizlikten kaynaklandığını söylemiş oldu. Tesla’nın şu anda Şanghay’da bir fabrikası var.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu, önde gelen bir kripto gözetmeni olarak potansiyel bir role hazırlanmak için teknoloji ekibini güçlendiriyor. Hiçbir şey kati olarak belirlenmedi, sadece Senatör Kirsten Gillibrand (D-NY) ve Senatör Cynthia Lummis (R-WY) tarafınca ortaklaşa desteklenen Görevli Mali İnovasyon Yasası olarak adlandırılan iki taraflı bir Meclis tasarısı, CFTC’ye “değişebilir” üstündeki dizginleri verecekti. Menkul kıymet olmayan dijital varlıklar ”geçtiyse.

Salı günü, Senatörler Patrick Toomey (R-PA) ve Kyrsten Cinema (D-AZ) tarafınca sunulan ve Cryptocurrency Vergi Adaleti Yasası olarak adlandırılan iki taraflı bir yasa tasarısı, 50 doların altındaki kripto işlemleri yada bir kişinin tecim yapmış olduğu işlemler için vergi raporlamasını muaf tutacaktı. 50 dolardan azca kazanıyor.

Çarşamba günü Avrupa’da, Avrupa Bankacılık Otoritesi başkanı José Manuel Campa, Financial Times ile yapmış olduğu röportajda, düzenleyicinin tam olarak hangi kripto para birimlerini denetlemekle görevlendirileceğini tam olarak bileceği minimum 2025 yılına kadar olamayacağını söylemiş oldu. .

Campa, EBA’nın karşılaşmış olduğu ana zorluklardan birinin, “toplumda yüksek talep” sebebiyle kripto uzmanlarının eksikliği bulunduğunu söylemiş oldu. EBA ve Avrupa Komisyonu içinde “ihtimaller içinde tartışmalar kapsamında olmadığını” söyleyerek onları kazançlı maaşlarla tuzağa düşürme olasılığını dışladı.

Aynı gün, ABD Merkez Bankası, aşırı enflasyonu durdurmayı amaçlayan 75 baz puanlık bir faiz artırımı daha duyurdu.

Geçen ay, Mayıs ayındaki enflasyon okumalarına cevaben, Federal Biriki faiz oranlarını %0,75 artırarak 1994’ten bu yana en dik artış oldu. Kripto tutarları, yatırımcıların riskli varlıkları terk etmesiyle o hafta ağır bir halde düştü, sadece bu yeni artışın negatif bir tesiri olmuş benzer biçimde görünüyor. Bitcoin’de: Duyurudan bir saat sonrasında Bitcoin %3 büyürken Ethereum %5 düştü.

Son olarak, sanayi hala kripto kışından tamamen temizlenmemiş benzer biçimde görünüyor. Çarşamba günü, Singapurlu borsa Zipmex, alacaklıların yasal işlemlerine karşı batkı koruması için başvuruda bulunmuş oldu. Haber, borsanın para çekme işlemlerini duraklattığını açıklamasından bir tek yedi gün sonrasında geldi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir