Madeni Paralarda Bu Hafta: Ethereum ve Çığ Rallisi, Kripto Kışı Hala Bitmedi


Bu hafta madeni paralarla. Decrypt için Mitchell Preffer’ın çizimi.

Devam eden kripto ayı piyasasına karşın, birçok üst düzey kripto para birimi, hafta süresince çift haneli yüzde kazançlar kaydetti.

Bitcoin’in bu şekilde bir şansı yoktu. CoinMarketCap’e bakılırsa Bitcoin, son yedi gün içinde yalnızca %5.5 arttı ve şu anda 24.460 dolardan işlem görüyor.

Ethereum rallisi fazlaca daha zor. 2 numaralı kripto para birimi ve yüksek işlevsellikli akıllı sözleşmeler için önde gelen blok zinciri, Cuma gecesi geç saatlerde 2.012 $ ‘a ulaştıktan sonrasında, geçen hafta %16 artışla 1.984 $’ a ulaştı.

ETH etrafındaki coşku, Ethereum’un daha enerji verimli bir hisse kanıtı (PoS) blok zincirine geçeceği yaklaşmakta olan birleşme ile ilgilidir. Ethereum’un üçüncü ve son kontrol ağı olan Goerli, Çarşamba akşamı başarıyla geçiş yapmış oldu.

Pazartesi günü, Glassnode verileri, Ethereum türev tüccarlarının birleşme ayı olan Eylül için “son aşama yükselişte” bulunduğunu, sadece Ekim ayına kadar düşüş eğilimi göstereceklerini ortaya koydu.

Coinbase’in son olarak şirket kazanç çağrısında şirket, birleşmeye giden iş modelinin bir parçası olarak stake etme vurgusunu yineledi. Hissedarlara yakın tarihindeki bir mektup şöyleki diyor: “Ağustos ayının başlarında, kurumsal müşteriler için ilk kez Ethereum staking sunmaya başladık. Gelecekte hem perakende hem de kurumsal müşterilerimiz için stake için daha çok varlık eklemeye devam edeceğiz.”

Bitcoin ve Ethereum tutarları, Çarşamba günü Tüketici Fiyat Endeksi’nden (TÜFE) bu ayın enflasyon okumasına pozitif tepki verdi. Enflasyon geçen aya bakılırsa değişmeyerek %8,5 seviyesinde kaldı ve bu, ABD Merkez Bankası’nın bu yılki zamanı faiz artırımlarının tutarları denetim altında tuttuğunun açık bir işareti.

altcoinler iyi mi

“Ethereum katilleri” olarak adlandırılan, yüksek işlevselliğe haiz akıllı sözleşmelere haiz katman-1 blok zincirleri, büyük mitingler yayınladı: Avalanche (AVAX), Cuma günü kazancının çoğundan vazgeçene kadar, hafta süresince şaşırtıcı bir halde %55 oranında patladı. ETH yükselirken gece. Momentumun bir çok, blok zincirindeki NFT’lerin ağır büyümesi yardımıyla oldu. Cumartesi sabahı, AVAX son 7 günde yalnız %15 arttı ve 29.53$’dan işlem görmüş oldu.

Yedi gün içinde büyüyen öteki Ethereum rakipleri: Solana (SOL) %14 artışla 46,32 dolara; NEAR Protocol %18 artışla 5.89$’a ve FLOW %11 artışla 2.92$’a terfi etti.

Buna ek olarak, Chainlink (LINK) %15,4 artışla 9,16 $’a terfi etti ve bu hafta dört ayın en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum Classic (ETC) %16 artışla 44,25 $’a terfi etti.

Önde gelen kripto paralar içinde büyük bir yitik yaşanmadı.

ayı piyasası haberleri

Kripto kışının soğuğu bu hafta fazlaca azca azalma emaresi gösterdi.

Pazartesi günü, Singapurlu borsa Hodlnaut, öteki borç verenler Vauld ve Celsius ile Singapurlu borsa Zipmex’e “son piyasa koşulları” sebebiyle satın alan çekme işlemlerini askıya alan kripto şirketleri sıralamasında katıldı.

Bu senenin başlarında Hodlnaut, Singapur’un Para Otoritesinden (MAS) “Bir Büyük Ödeme Kuruluşu olarak dijital ödeme belirteci (DPT) hizmetleri sağlamak için” Ilke Onayı (IPA) aldı. Borç verenin, Singapur Para Otoritesine (MAS) lisans başvurusunu geri çektiğini ve netice olarak artık Token Swap hususi durumunu sağlamadığını bildirdiği bildirildi.

Salı günü, Alman kripto bankası Nuri, hareketin “tüm müşterilerimiz için en güvenli yolu sağlamak için lüzumlu” bulunduğunu söyleyerek batkı başvurusunda bulunmuş oldu. Yargılamalara karşın Nuri, müşterilerin euro hesaplarına ve kripto cüzdanlarına hala “garantili erişime” haiz olduklarını söylemiş oldu.

Banka, önlemlerin “mühim makroekonomik karşı rüzgarlar”, bilhassa pandemi ve Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşının yanı sıra sektördeki “büyük kripto para satışları, Luna/Terra protokolünün patlaması dahil” “çeşitli negatif gelişmelerden” kaynaklandığını söylemiş oldu. , Celsius ve öteki büyük Crypto fonlarının iflası. ”

Salı günü, Zipmex, Bitcoin ve Ethereum için geri çekme işlemlerini çözdüğünü duyurdu. Kullanıcılar, Cuma gününden beri Bitcoin’i çekebiliyor; Ethereum sahipleri 15 Ağustos Salı gününe kadar beklemek zorunda kalacaklar.

Son olarak, Cuma günü Celsius’un 11. Bölüm batkı davasında meydana getirilen bir duruşmada, teminatsız alacaklılardan oluşan bir komiteyi temsil eden avukatlar, Celsius’un mayınlı kripto para birimini satma girişimlerini engellemek için harekete geçti. Avukatlar bir mahkeme dosyasında, ilk olarak Celsius’un Bitcoin madenciliğinin iyi mi satılacağı ve satıştan elde edilmiş gelirin iyi mi kullanılacağı hakkında daha çok bilgiye gereksinimleri bulunduğunu yazdı.

Celsius Mining, Celsius Network’ün Bitcoin madenciliği yan kuruluşudur. 14 Temmuz’da, ana firmanın batkı başvurusunda bulunmasından bigün sonrasında, madencilik işletmesi de batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

Celsius daha ilkin madencilik operasyonunu alacaklılarına geri ödemek için kullanacağını söylemişti. Temmuz ayındaki batkı işlemlerinin başlangıcında, Celsius’a madencilik operasyonunu süratli bir halde başlatmak için 5 milyon dolar harcanması için onay verildi, bu hamle ABD Hakkaniyet Bakanlığı’ndan ve şimdi alacaklılar komitesinden eleştiri aldı.

Komite ek olarak “geniş kapsamlı bir soruşturma” başlattığını ve 2004 İflas Kuralını başlatmayı beklediğini söylemiş oldu.

Netice olarak, kripto için iyi yedi gün, sadece birkaç kripto şirketi için o denli da iyi değil.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir